Jehovat, lestat ja muslimit

Suomen vapaa media on viime kuukausina käsitellyt ahkerasti vanhalestadiolaisten ja jehovien sisäisiä oikeusjärjestelmiä ja tuominnut ne ankarasti. Myös ministerit ovat olleet aktiivisia tällä tärkeällä saralla.

Tulee mieleen semmoinen ajatus, että jossakin päin Suomea on paljastunut muslimien sharia-oikeus, jonka langettamat häpeä-, kuoleman- tms. rangaistukset ovat tulossa yleiseen tietouteen eikä sitä voi estää. Siksi Suomen vapaa media ja korruptiovapaat viranomaiset ja poliitikot ovat paniikissa.

Kun Neuvostoliiton tiedotusvälineissä aikanaan alkoi tiheään esiintyä uutisia Euroopassa, Amerikassa ja muualla sattuneista lento-onnettomuuksista, kansalaiset tiesivät, että jossain päin maata oli sattunut suuri lento-onnettomuus.

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stalag

      -"kansalaiset tiesivät"..??

    • Nologdin

      Unohdit helluntailaiset tuosta lahkolaisten joukosta, tarkoituksellisesti?

    • no shit Sologdin

      Hyvin päätelty ja epäilemättä noin juuri on käynytkin.

    • Suomen media ja

      Oikeusjärjestelmä ei uskalla arvostella muslimeita millään tavalla, vaikka he tekevät ihmisen henkeen käyviä rikoksia suomessa ja ulkomailla.

      Suomalaisia uskonlahkoja on turvallista tuomita ja arvotella, kun ei ole pelkoa kostosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe