Nyt en enää koskaan sheivaa karvojani. Kävin elämäni ensimmäisen kerran sokeroittamassa alapää karvani. Ja olen todella tyytyväinen. Kosmetologi joka tämän teki oli asiallinen, eikä hävettänyt yhtää, hän jutteli heti alkuun niitä näitä. Suosittelen kaikille jotka vihaavat sheivauksesta johtuvaa sänkeä. Hintakaan ei ollut paha.
olen mies ja kävin brassissa
9
803
Vastaukset
- Epiloitu nainen
Onneksi olkoon onnelliselle miehelle. Kauanko siisti jälki kesti?
Valitettavasti kaikilla vaan ei riitä vara brassiin, kun elää minimillä, ja on muita prioriteetteja.
Eikös miehillä karvamäärä ole yleensä vähäisempi alhaalla kuin naisella, jotkut kuulemma nyppivät karvat yksitellen irti.- tim32
Minäkin kävin eilen brassi pakarat,kainalot sekä maha/rinta. Nyt on puhdas ja mukava olo. Varasin uudenkin ajan samaan operaatioon. Suosittelen kaikki ihmisille tätä.
- aksu1
Onkohan oulussa miehille "brassia" ?
- hyvin lähti
Minäkin olen käynyt ja menen uudestaankin. Kesti m. 10 päivää ennen kuin alkoi kasvaa uutta karvaa eli aika hyvin! Tokalla kerralla kai kestää pidempäänkin, olen lukenut. Ei sattunut pahemmin, otatin jalatkin, joissa oli paksusti karvaa.
Helsinki. No, sehän varmaan sattuu...
- Poslari
No tietysti sattuu kun karvoja revitään juurineen irti, mutta sen kestää ja siihen tottuu.
Ensimmäisen kerran jälkeen karvat irtoavatkin jo huomattavasti helpommin.
- Tahtoo kans
Missä olis paikka, jossa on mieskosmetologia, ettei tarvi hävetä naisen edessä?
- jhh7
Vähän jäykkyyttä jormaa.
Tykkää siitä.
- Miesneljäviis
Itse käyn pks:lla brassissa n kolme- neljä kertaa vuodessa.
Miehenä haluan olla yhtälailla siisti kuin kumppanitkin.
Sheivaamista en suosittele kenellekään, sen piikkimäinen jälkivaikutus on kamala!
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433483- 362084
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301789- 161557
- 231528
- 101440
- 241397
- 141257
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781185- 221132