Jypillä Jonneakin tehokkaampi pelote.

kentälaidalta

Sukunimi on sama ja etunimi Marko. Kukaan ei halua tulla Jyppiin pelamaan Markon "kaoskiekkoa", seuran johto on antanut täyden tuen Virtasen sekoilulle. Tarkoitus on ilmeisesti, tyhjentää niin ahdas katsomo. Harmi ettei ensivuonna voi tippua liikasta, näin virtanen saa jatkaa alasajoa.

3

130

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JYPPIII

      Jep, Jonnekin lähti, eikä uusia tulokkaita Virtasen Jyppi enää kiinnosta. Täytyy ihmetellä kun kellot ei soi johdossa, ollaan vaan Virtasen tukena valmiina sukeltamaan. Lamaa voi syyttää yleisökadosta, mutta kukaan ei nauti nyky Jypin pelitavasta, joka on todella munatonta menoa. Ei kukaan halua maksaa pelistä, jossa kotijoukkue nöyrytetään fanien edessä, ihmeellisellä pelitavalla.

      Katsokaapa Duffan Lukkoa, imua on ja vanhentunut pelitapa tuo menestystä. Seppäsen ja Tynin sokeus on huipussaan. Eniten harmittaa kun oli tietotaito kuinka menestytään, niin ei ymmärretty mitä se oli. Eikai kukaan tahallaan sapotoi joukketta? Onkoko se sitten vain typeryyttä, vai mitä, en ymmärrä.

    • kentälaidalta
    • kentänlaidalta

      Duffa jatkaa shoppailuja, Virtanen tyhjentää Jypiä, A-junnuilla mennään kohta. Pitäiskö alkaa fanittaa Lukkoa?

      Go virtanen go

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      898
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe