Kyllä Vaasan Sport pitäis päästä liigaan. Jossaki turnauksessa pisti hyvin hanttiin liiga joukkueille ja hävis vain yhden pelin TPS:lle ja sekin rankkareissa. Sportin joukkue on kyllä nyt huippu kunnossa kiitos Tamin ja pelaajien.
Joku paska joukkue kuten Saipa tai Ässät mestikseen ja Sport liigaan. Jos Sportti pääsee liigaa näyttää kunnolla näille suurseuroille miten pelataan niin kuin aikanaan Kärpät teki.
Sportilla on aika hyvin asiat. Hyvä halli, hyvin finanssi asiat sekä juniori joukkueiden menestys.
SPORT LIIGAAN
11
489
Vastaukset
- iceman
Jos katsotaan sarjataulukkoa niin Ässät ei ole mikään "paska joukkue"!
- -Nappula-
Kalpan pitäs nousta liigaan, se tekee kovaa ja hyvää työtä kiekkoilun eteen! Kalpa ansaitsee nousta liigaan!
- TUOMAS-89
KALPA nousee varmasti!
- jaa-a
no jos sieltä joku nousee niin se on varmaan kalpa.mutta olishan se hyvä jos sport nousisi liigaan nimittäin mun mutsi on syntynyt vaasassa ja varttunut siellä niin että se vois tykätä vaikka ei oo oikeen innostunut lätkästä.
mutta liigassa on sen verran kovempi taso että en sitten siitä tiedä pärjäisivätkö.voisikäydä samalla tavalla kuin pelicanssille että se on sarjan jumbo eikä sielt oo mitää asiaa ylemmäs.niillähän on pian 10 pelii pelattu ja vasta 2 pistettä...vai onko niillä 3??mutta joka tapauksessa olis ollu 30 pistettä jaossa!!!!tai sitten sportille vois käydä samalla tavalla kuin kärpille ja on pari vuotta liigassa ja pääsee finaaliin ja seuraavana vuonna jo voittaa mestaruuden!!!!!
vaikkakin on erittäin epätodennäköistä.
luule että olis sama kohtalo kuin pelikaaneilla. - -tiitu-
jos jonkun joukkueen mestiksestä pitäis päästä sm-liigaan niin se olis KalPA
- Mestis 2004
Hifk alas muut ylös!
- Realisti
Oliskoos aika heräillä todellisuuteen ja lopettaa tommoset jutut!Sport on ihan ok jengi,mut kyl se liigan taso on vie valovuoden edellä mestistä.Ei se kerro yhtään mitään vaikka sport olis pelannu harjotus pelit kuinka hyvin,ne on vaan harjotuspelejä,sarja on sit ihan eri juttu.Jos jollain mestis jengillä ois ehkä mahkua liigaan ni kyl se Kalpa,mut sielläkin jouduttaisiin ostamaan pelimiehiä 3kentällistä jos mielii saada pisteitä liigassa,se on sit ihan turhaa ottaa mitään heittopusseja liigaan,taso vaan kärsii,joten sport ja kalpa pelaileen vaan nyt ihan rauhaksiin mestiksessä,eks ni!?
- sportti
sporttihan vie nyt mestiksen johtoa. kyl sportti vie kalpaa mennen tullen
- JIM
Pian pelaajat kyllästyvät Tammisen mesoamiseen ja tappioita alkaa tulla
- secrets of horses
onko alkuperäisen viestin kirjoittaja vaasalainen? ite oon ja luonnollisesti oon sitte samaa mieltä sun kans!!
- sporti
secrets of horses kirjoitti:
onko alkuperäisen viestin kirjoittaja vaasalainen? ite oon ja luonnollisesti oon sitte samaa mieltä sun kans!!
No ei kyllä Kalpa nouse. Sportilla on sellanen meno päällä ettei sitä estä mikään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750