Nato vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa. Vahvimmilla ovat maat jotka kuuluvat EU:n ja Puolustusliitto Natoon. Puolueen tulee heti ottaa Nato myönteinen linja jos halutaan rauhaa edistää.
Toverit
korolj
4128
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Natoon ja pian.
Näin on, NATO:n ja kiiruusti!! Hopi Hopi!!
Mitä natomaat tekivät Vietnamin kansalle. Toivatko demokratiaa ja rauhaa vai syöpää ja karmeita sairauksia joukkotuhoaseiden avulla.
Mitä tekivät Vietnamin pommittamisesta poissa olleet natomaat. Vaativatko pommituksia lopetettavaksi. Menivät Vietnamin tueksi puolustamaan heidän oikeuksiaan.?
Ei, ei ja ei. Siksi Natolle ei. Natossa joutuisimme hyväksymään rikkaiden natomaiden sodat niiden taloudellisten etujen vuoksi ja yhteisvastuulla rahoittamaan niitä.
Natolle ja sillä selvä.
Äläpä jauha paskaa. Nato on demokratisten LÄNTISTEN maiden arvo yhteisö joka puolustaa jäseniään. Vietnam on tosi huono esimerkki koska Natolla ei ollut mitään roolia siinä. Natossa jäsenmaat tekee yhteispäätökset sen operaatioista ja natolla on tärkeimpiin operaatioihin YK:n mandaatti ja tietenkin Nato toimisi rauhan puolesta enemmäkin muuta usein r...ä tietenkin on vastaan.