Toverit

korolj

Nato vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa. Vahvimmilla ovat maat jotka kuuluvat EU:n ja Puolustusliitto Natoon. Puolueen tulee heti ottaa Nato myönteinen linja jos halutaan rauhaa edistää.

4

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toverits

      Natoon ja pian.

    • Näin on, NATO:n ja kiiruusti!! Hopi Hopi!!

    • fpnl

      Mitä natomaat tekivät Vietnamin kansalle. Toivatko demokratiaa ja rauhaa vai syöpää ja karmeita sairauksia joukkotuhoaseiden avulla.
      Mitä tekivät Vietnamin pommittamisesta poissa olleet natomaat. Vaativatko pommituksia lopetettavaksi. Menivät Vietnamin tueksi puolustamaan heidän oikeuksiaan.?

      Ei, ei ja ei. Siksi Natolle ei. Natossa joutuisimme hyväksymään rikkaiden natomaiden sodat niiden taloudellisten etujen vuoksi ja yhteisvastuulla rahoittamaan niitä.
      Natolle ja sillä selvä.

    • Natoon heti

      Äläpä jauha paskaa. Nato on demokratisten LÄNTISTEN maiden arvo yhteisö joka puolustaa jäseniään. Vietnam on tosi huono esimerkki koska Natolla ei ollut mitään roolia siinä. Natossa jäsenmaat tekee yhteispäätökset sen operaatioista ja natolla on tärkeimpiin operaatioihin YK:n mandaatti ja tietenkin Nato toimisi rauhan puolesta enemmäkin muuta usein r...ä tietenkin on vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      89
      1869
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      277
      1713
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      304
      1514
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1395
    5. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      84
      992
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      987
    7. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      967
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      55
      932
    9. Toivon että jätät tämän päivän jälkeen minut lopullisesti rauhaan mies

      Ihan kokonaan, kiitos.
      Ikävä
      67
      924
    10. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      911
    Aihe