Toisessa elämässä... Ja kolme vuotta nyt kun lähdin pois... Ajatteletko koskaan minua?
kuusi vuotta syksyllä tulee kun tapasimme
pmieheltä
4104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko tämmä pmieheltä snaiselle pitkälle vaaleahiuksiselle mikä töissä fazerin makeistehtaalla. Voi olla keksissäkin. Tai ainakin oli. Laitoin kun teit aloituksen. Mihin saa yhteyttä vaikka firmasta kysyisi. Niin perkeleesti jäi selvitettävää, etttä joskus ne pitää selvittää, ei nyt, ei nyt mutta joskus hamassa tulevaisuudessa. Kyllä.
Saattaa muuten esiintyä myös tummaverikkönä ettei vahingossakaan tunnista. Tätä olen suuresti epäillyt. Meikittömänäkään ei välttämättä voi tunnistaa. Mutta siis onhan sitä juonittelua tullut seurattua vieresta sen verran kauan, että hommat ja selvitykset hoidetaan aikasintaan joskus ensilumien aikaan jos vielä silloinkaan. Antaa nyt toisen vaan aikaa keskittyä muihin hommiin. Hoidan ne sitten kun tarpeelliseksi näen, toivottavasti ei minua odota, koska kyllästyin vastaamattomuuteen ja odottamiseen myös. Mutta joskus hamassa tulevaisuudessa vastaukset kaivetaan esille. Mutta ei nyt, tämän sekasorron kekellä.
Yritän olla ajattelematta, mutta joskus tulee väkisin mieleen. Asiat jäi selvittämättä, joten kai se siksi jäi mielen perukoille kummittelemaan.
Ei aina jaksa eikä pidäkkään ajatella, relax. Suorastaan puuduttavaa touhua, samperi, kaikenmaailman turhuuksia sitä tuleekin mietittyä, ihan jonninjoutavia.