http://www.mpc.fi/kaikki_uutiset/saksa ei enaa osta ityrityksilta joilla on nsakytkos/a988549
NSA nalkkiin:
Suomi Mukaan
663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12255580 kauanko uutinen pysyy tuolla - ensimmäinen lähti alta minuutin?
Supmen poliisin laatimassa avauskirjoituksessa kehoitetaan "Suomi mukaan" NSA:n vastaisiin toimiin, joilla pyritään Saksan viranomaisten tavoin ehkäisemään suurvalta Yhdysvaltain kontrolli pyrkimyksiä tiedon valvonnan suhteen.
Niin kuitenkin voitte todeta että Saksan viranomaisillakin on oma vakoilu verkostonsa käytössä valvonnan suorittamiseksi. Mutta mielestäni herättää suurta ihmetystä että Saksan viranomaiset eivät salli omien toimiensa tarkkailua NSA:n toimesta. Ja kuten voitte uskoa että Helsingin poliisilla on rikollisten toimiensa takia vielä suurempi syy pyrkiä estämään "Maailman poliisina" toimivan Yhdysvaltain valvonta/tiedustelu toimintaan erikoistuneen NSA:n suorittamia toimenpiteitä tiedon valvonnan suhteen.
Kuitenkin Suomen Kansallistietäjä Raakkuna haluaa Auringosta Jeesuksen Kristuksen tahdosta antaa selvityksen sen suhteen että miksi ihmeessä Saksan viranomaiset eivät salli toimiensa tarkkailua Yhdysvaltain valvonta instituutio NSA:n toimesta. Niin voin kertoa että Bildenberg on asettanut Frankfurtin poliisin niin korkeaan asemaan että Frankfurtin poliisin Ylipäällikkö on kyennyt vaatimaan Merkelin antaman lausunnon kautta Yhdysvaltojen NSA:ta lopettamaan Euroopan viranomaisten toiminnan seuraamisen.
Ja varmaankin parhaimpia lukijoistakin kiinnostaa kovasti että miksi ihmeessä Saksan viranomaiset eivät halua toimiensa tarkkailua suoritettavan Yhdysvaltain NSA:n taholta. Niin voin kertoa että Bildenberg on siurehkon lahjonnan kautta asettanut Franfurtin korkeimman Poliisipäällikön suorittamaan tähän asti 4:n henkilön kohdalla laittoman salamurhan, koska he olivat tietoisia Bildenbergin aiemmin suorittamista laittomuuksista.
Kuten voitte ymmärtää että Auringosta Jeesuksen Kristuksen johtama uusi Messiaaninen maailmanjärjestys NWO tulee varmuudella jatkossakin suorittamaan korkeimman Hallinnon tehtäviin kuuluvaa valvontaa, kuin myös kaikkien aiemmin salassa pidettyjen tietojen julkistamista Suomen Kansallistietäjä Raakkunan suorittaman tiedoitus palvelun kautta.
Silti ne kaveeraa sotaa USA:n kumppanina...
Sotahulluus näkyy olevan Naton levittäämä vakava sairaus, jossa kiima on niin kova, että vaikka USA vaikoilee kaikkea, sen kaveri on oltava jotta pääsee sotimaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12255611