Oopperaan ja Keuruulle

Vain sontaako?

Palstalta on näköjään kadonnut ketjunpätkä, jossa joku ilmoitteli Marko Selkomaan vierailevan Juhannuksena Keuruun kesäjuhlilla. Kerrottiin myös VIA-yhtyeen mukana olemisesta. Itse kerroin olevani aikeissa mennä juhlille, kuten myös Savonlinnaan Oopperajuhlille.

Nyt siis ketju on poistettu ja sen tilalle on ilmaantunut Marko Selkomaata häpäisevä keskustelu. Olisin mielelläni jatkanut keskustelua, onnistuuko se tässä ketjussa?

6

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -lskdg

      Törkeää, en ymmärrä miksi se on poistettu!

    • surullista

      Ei onnistu, tällä keskustelu palstalla onnistuu VAIN toisten haukkuminen. Kuten Selkomaan joka on joidenkin hampaissa.

    • En enää mee

      Eipä tuollaisen eksyttäjä selkomaan jutuja kaipaakaan tänne! En mene enää Keuruulle konferenssiinkaan. Kun vuosia sitten kävin niin viina virtasi telttojen ulkopuolella ja meno oli sen mukaista. Sätkää poltteli myöskin hyvin monet. Ja mikä hurjinta niin järkkärit vaan sanoivat, ettei tällä alueella niin tapahdu ja kirota päräyttelivät sen päälle oikein kuuluvasti!

      • Joku mainitsi toisessa yhteydessä, että järjestysmiehistäkin osa olis tupakoinut konferenssialueella. Lieneekö Helluntaiherätys palkannut konferenssin järjestysmiehiksi liikkeen ulkopuolisia, esim. jonkun vartiointifirman kautta? Asiahan selittyisi tietysti tällä. Tosin alkoholin käyttö ja tupakointi ovat nykyään sallittuja helluntaiseurakuntien jäsenille.

        Muistan joskus vuosituhannen vaihteessa, kun juttelin keuruulaisten varusmiesten kanssa junassa Keuruun helluntaikonferenssista. Nämä kertoivat keskioluen loppuvan aina tuolloin Keuruun kaupoista. Toki juhannuksella on osansa asiassa, mutta varmaan myös niillä kymmenillä tuhansilla helluntaiuskovilla, jotka kokoontuvat viettämään juhannusta elämän veden ja vähän maallisemmankin veden parissa.


      • älä jaksa
        mazdels kirjoitti:

        Joku mainitsi toisessa yhteydessä, että järjestysmiehistäkin osa olis tupakoinut konferenssialueella. Lieneekö Helluntaiherätys palkannut konferenssin järjestysmiehiksi liikkeen ulkopuolisia, esim. jonkun vartiointifirman kautta? Asiahan selittyisi tietysti tällä. Tosin alkoholin käyttö ja tupakointi ovat nykyään sallittuja helluntaiseurakuntien jäsenille.

        Muistan joskus vuosituhannen vaihteessa, kun juttelin keuruulaisten varusmiesten kanssa junassa Keuruun helluntaikonferenssista. Nämä kertoivat keskioluen loppuvan aina tuolloin Keuruun kaupoista. Toki juhannuksella on osansa asiassa, mutta varmaan myös niillä kymmenillä tuhansilla helluntaiuskovilla, jotka kokoontuvat viettämään juhannusta elämän veden ja vähän maallisemmankin veden parissa.

        " Nämä kertoivat keskioluen loppuvan aina tuolloin Keuruun kaupoista. "

        No voi kauhia sentäs, se varmaan loppuu muidenkin kuntien kaupoista, kun alaikäiset lopit juo.Lie sinunkin kakarat asialla..


    • älä sano väär.tod.

      taisin olla muilla juhlilla kuin konfassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      65
      6295
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      63
      5669
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      129
      4720
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      61
      3957
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3845
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      33
      3256
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3041
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      60
      2874
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      76
      2657
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      48
      1985
    Aihe