Voi että miten kivasti sisuksissa kihelmöi kun sinua Mies katselen. Välillä näen sinut kaupassa, välillä ajelemassa autolla. Olet juuri Mies minun makuuni!
En vain ole varma oletko varattu..ehkä...haittaisko se..?
Kunpa törmäisin sinuun joskus jossain baarissa tai vaikkapa Liimamäessä tms. niin ehkä uskaltaisin tulla juttusille...Nyt vain himoitsen kauempaa.
Ihastusta ilmassa
17
850
Vastaukset
- Pertsa555
No mee juttusille ihmeessä ei se muuten selviä..
- hankala homma
Naisethan saavat aina mennä miesten juttusille niin halutessaan, mutta miesten ei enää kannata, kun se tulkitaan aina ahdisteluksi, kiusanteoksi tai seksuaaliseksi häirinnäksi.
- Rohkea rokan syö
Tottakai miesten pitää aina meìlle naisille tulla juttelemaan. Pokkana vaan pyytäkää vaikka heti treffeillekin! Vaikka nainen vastaisi kieltävästi niin silti on taatusti mielissään ja hymyilee loppupäivän :-).
- isokäyrä
Aloittajalle; valitettavasti olen varattu mutta ei se kaiketi haittaa. Olen usein huomannut kuinka esimerkiksi kaupassa seurailet minua ja yrität pysyä hyllyjen takana huomaamattomana. Minua huvittaa kun polkupyörällä lähdet seuraamaan autoani. Kerrankin porintiellä kelasit kuuttakymppiä autoni perässä.
Tule vain rohkeasti juttusille niin tästä voi syttyä vuosisadan rakkaustarina. - MINÄKÖ?
Tarkoitatko minua :) eli minkävärinen auto?
- JL-63
Voi harmi, ei lienee ollutkaan se ihastuksesi....
Autonsa väri lienee suurimmaksi osaksi ruskea, alkuperäistäkään ei enää erota ja rattikin tahtoo jo hiertää napaa....
Pitää muuten ihan kysäistä, että onko tuo Liimamäen tanssilava oikeasti vielä olemassa ?
Siellä meinaan Äiteeni (ehta Karkkilalainen) ja isäni tapasivat joskus aikoinaan tanssahdella. - Kiva paikka
Liimämäen lavaa yritetään taas elvyttää. Paikkoja on rempattu ja tansseja on muutaman kerran kesässä.
- Intiaanikesä
Himoitsija voitko hieman tarkentaa. Ehkä mäkin haluan just sut. JA mä olen vapaa kuin taivaan lintu. Tai ainahan sitä jotain rajoitteita löytyy.
Hymyilinköhän sulle? - syksynmies.
Taidettiin eilen tavata tokmannilla. Oltiin molemmat ostamassa euron tarjous punajuuria. Hymyilit minulle niin lempeästi. Olisit sanonut minulle jotain....itse olen niin ujo etten saanut suutani auki....ehkä ensi kerralla sitten....
- usvaa
Eikös ne euron punajuuret olleet k-kaupan tarjous. Huh demeä.
Mersumiehet on tietty aina kova sana.
- Kentäl
Oletko sinä syksynmies aloittaja vain kilpakosija?
Koska toi aloittaja on nainen ja himoitsee minua. Tai jos se on mies niin se homoitsee minua, ei yhtään mukava ajatus. - Himoitsen
Unohdin ekassa viestissäni mainita olevani mies, mutta ei kai se sinua haittaa. Minulla alkaa aina jöpöttämään, kun näen sinut kaupassa.
Tule joku ilta Pikkupässiin. - Himoitsen vielä
Onpas tänne tullut viestejä! Ehkäpä juuri siltä ihastukseni kohteeltanikin...
Olen siis tuo alkuperäinen kirjoittaja ja todellakin nainen, vaikka muutama pelleilyviestikin tänne on näköjään kirjoitettu.
Olen minä rohkaistunut kesän ja syksyn mittaan ja helpommin miehille alan juttelemaankin. Sinua ihastukseni en ole juuri päässyt kuitenkaan lähestymään, koska näen niin harvoin. Viime kerrallakin tulit vastaan niin yllättäen että sydän jätti lyönnin väliin enkä osannut mitään puhuttavaa nopeasti keksiä, hymyilin vain :-).
Nyt mietin jo valmiiksi lauseita seuraavaa tilaisuutta varten...ajatuksissani jo kanssasi juttelen ja teen paljon muutakin ;-). - Suuri maailma
Ollaanko me koskaan juteltu.
Minäkö se oon?
Jotakin vihjettä täällä kaikki kaipaavat.
Se siis olen minä? Koska nähdään? - Se mies.
Välillä nähdään, olet kaunis.
S&Vcy - Hyvää yötä?
Näimmekö pikaisesti kesä festareilla?
- nuoruus, nuoruus
Nuorena voi aina olla rakastettu ja rakastunut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873502Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51729Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51472- 291301
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es51918Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70862Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35852Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60774Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4767