Kyllöskä voisi elättää itse pari mamua mässäämällä vähemmän. Kyllöskän ja samalla vasemmistoliiton vaatimukset EU:n suhteen ovat täysin idioottimaisia.
Suomi olisi kohta kehitysmaa, jos rajat avattaisiin ja Euroopaan ja kaikkia pakolaisia alettaisiin elättää ja kaupan päälle heille annettaisiin vielä minimipalkka. Tätähän vasemmistoliitto ajaa.
Suomen korkean palkkatason johdosta tänne tulvisi mamuja suhteessa enemmän kuin etelän maihin, joissa palkkataso on alhaisempi. Toisaalta Suomen mepit eivät pysty mihinkään EU:ssa, sillä isot maat jyräävät ja Suomen mepit ovat siellä vain sivurooleissa.
Eli olisi aivan sama, onko EU:ssa yhtään suomalaista meppiä. Mepeiksi halutaan, ei suinkaan vaikuttamaan ja ajamaan Suomen etuja , koska siihen ei ole käytännössä ole edes mahdollisuutta, vaan nostamaan korkeaa palkaa ja etuja.
Varokaa vasemmistoliittoa!
11
125
Vastaukset
- liljankukka sinivalk
No se on kyllä totta, että vasemmistolainen Merja Kyllönen voisi auttaa kehitysmaita syömällä vähemmän!
Säästyneet rahat kehitysmaiden lapsille!
Euroopan laeista päättää Euroopan parlamentti!
Pienellä Suomella on muutamia henkilöitä Euroopan parlamentissa päättämässä asioista! - 12-62
Vasemmistoliitto on homojen ja mamujen hyysääjien puolue samoin kuin vihrerhiipparit.
- Olen homo
äänestän silti Jussi Halla-Ahoa, koska hän vastustaa maahanmuuttoa. En halua suomeen kuoleman tuomiota homoudesta, kuten musu maissa on.
- Moonrnan
No kuinkas nyt nettihiiri-iiro kommarina on omaan kioskiinsa noin pettynyt...kyllä se siitä!
Mutta toisaalta jännää ,ettei kurjista oloista Venäjältä ei ole ketään tulossa tänne.
Jokos punaiiro on ollut Venäjän Kommunistisen Puolueen kevätkarkeloissa Dzuganovin johdolla isä Stalinia nuollen ja nyyhkien ...?
HAHEHEHEHHOHOHHOHOO- n.6%
Suurin osa vasureistä on pettynyt Arihinmäen ja Kyllösen puljuun.
Tulokset nähdään vaaleissa. On helppo huomata sinut tyhmäksi, tai suorastaan järjettömäksi, jos pidät aloittajaa kommarina. Sorry.
- Moonrnan
Kairakettu kirjoitti:
On helppo huomata sinut tyhmäksi, tai suorastaan järjettömäksi, jos pidät aloittajaa kommarina. Sorry.
En viitsi selittää asiaa kuin pienelle lapselle, se ei olisi Sinun arvollesi oikein.
Mutta tottahan Sinun pitää taas kerran puolustaa tuota "henkistä homokaveriasi!" - ei millään pahalla..;)
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Eikös minimipalkka olisi hyvä juttu? Parempi kait se on niin että jos tänne tulee virolaisia ja puolalaisia niin että ne saa saman palkan kun suomalaisetkin! Perustelen tämän siten ettei yritykset shoppaile halvimmilla työntekijöillä. Olisiko sinun mielestä sitten parempi niin että yritykset katsoo että kun palkkaavat edullisesti halpamaalaisia niin saadaan maksimaaliset voitot ja samaan aikaan suomalaiset ammattilaiset masentuu kotona työttömänä. Verotulot menee ulkomaille ja suomi ei hyödy mitenkään ainoastaan talousrikolliset rötösherrat saa kerättyä itselleen pienet bonukset jos jatketaan kokoomuslaisittain kaksilla työmarkkinoilla.
- paska paavo roisto
Köyhät kyykkyyn ja nakki varkaat kiikkiin
- läskipäät
Se on ollut vasemmiston linja jo pitkään.
- Torstisi
IiroPelkuri! Henkilollisyytesi on paljastunut nyt voisin noyryyttaa sinua hahhahahhaha ja ahahahahah!!! Mitas kirjoittelit..Kutsut niita varmasti "kolumneiksesi) HahAHAHahahH
Kehis..Huoalettaako ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263038
- 681487
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa761073Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää140998- 45921
- 61882
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.45858Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe171842- 42826
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis135746