Tilasiko HS talvisodan

Tilasiko Hesari Suomeen talvisodan 1939 että saadaan liitettyä Suomi Natoon. Tuskin mitäänRyssien aloittamaa sotaa on edes koskaan oikeasti käyty. Talvisota on Natoistien keksimä juttu. Jos talvisota olisi totta niin olisi jo perskules liitytty Natoon.
1874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Nato perustettiin vasta 1949 ja Talvisota käytiin 1939.

Älä enempää häpäise ittees>!

Äänestä

Talvisota on yhtä kusetus kuin Suomen puolustuskyky. Puolustuskyky kusetus ja talvisota totta.

Äänestä
  • HAHA! Olipas älyllinen lause? Ei jitään järkeä,,,

    Äänestä

  • Älyllinen taso? kirjoitti:

    HAHA! Olipas älyllinen lause? Ei jitään järkeä,,,

    paljon kuin avauksessa.

    Äänestä

  • Älyllinen taso? kirjoitti:

    HAHA! Olipas älyllinen lause? Ei jitään järkeä,,,

    Talvisota on yhtä kusetus kuin Suomen epäuskottava puolustuskyky. Epäuskottava puolustuskyky ja talvisota totta.

    Uskottava puolustuskyky kusetus.

    Äänestä

  • pulmatehtävä kirjoitti:

    Talvisota on yhtä kusetus kuin Suomen epäuskottava puolustuskyky. Epäuskottava puolustuskyky ja talvisota totta.

    Uskottava puolustuskyky kusetus.

    Talvisodasta muodostui vihoviimeinen kusetus 167.976 neuvostosotilaalle!

    Puolustuskykymme on sellainen, että olisimme huomattavasti kovempi luu kuin Ukraina. Mutta olet oikeassa siinä, että parantaakin voi ja siksi Natoon!

    Äänestä

HS tilasi Talvisodan.
Erkko oli päättänyt, että NATO perustetaan 1949 ja Talvisota on käytävä sitä ennen,
Tosin avaaja on oikeassa. Ei Talvisotaa ole koskaan käyty. Se on Hesarin keksimä juttu.
Onko muuten NATO olemassa, vai onko Erkko keksinyt senkin?

Äänestä

Eihän nyt mitään Talvisotaa ole voinut olla olemassa koska 1930-luvulla Suomella oli mustaa valkoisella hyökkäämättömyys SOPIMUS! Venäjän kanssa. Tänään "ikuinen rauha Venäjän kanssa" sopimuksia on TUHANSITTAIN!!! Joten miksei lakkauteta turhaa armeijaa koska mikään ei ole uhka Suomelle. Natoa nyt ei ainakaan tarvita koska Venäjällä ei edes ole armeijaa jolla se voisi hyökätä Suomeen tai mihinkään.

En usko että maailmassa on koskaan käyty yhtäkään sotaa, siksi TIEDÄN että Venäjä ei voi hyökätä Suomeen, eikä Natoa tarvita.

Äänestä

Kannattaa lukea hieman historiaa. Tosin vain 10 % kansasta pystyy analysoimaan saamansa informaation ja muodostamaan siitä oman selkeän mielipiteensä. Vielä harvinaisempaa on reflektio lukemastaan. Reflektio on välttämätön sekä yksilön että organisaation oppimiselle.

Äänestä
  • "Reflektio on välttämätön sekä yksilön että organisaation oppimiselle. "

    HAHA! Tarkkispoika on oppinut uuden ja vaikean sanan:-D

    Äänestä

  • Tarkkis tyrii kirjoitti:

    "Reflektio on välttämätön sekä yksilön että organisaation oppimiselle. "

    HAHA! Tarkkispoika on oppinut uuden ja vaikean sanan:-D

    Eli siis sinä opit vaikean.

    Äänestä

Niin ja jos Venäjä haluaisi hyökätä Suomeen niin se olisi jo hyökännyt. Ais perk,Ryssähän on jo hyökännyt tänne monta kertaaMurhaamaan, miksei myös jatkossa.

Äänestä

Nyt Sanoma säätiö, Sanoma Oy, Helsingin Sanomat, Ilta-Sanomat ovat painostamassa presidentti Niinistöä lähettämään Suomen ilmavoimat Viroon USA:n ilmavoimien taisteluosastoon valmistelemaan ilmahyökkäystä Venäjälle.

Äänestä
  • tiltuilta taas kerran.

    Hesarihan kertoi, että Niinistö ja Tuomioja ovat estäneet Viron harjoitukseen osallistumisen.
    Valehtelette jo itsennekin sekaisin.
    Niinistö ilmoitti selkeästi, että kun kutsu tulee, sitä harkitaan.

    Äänestä

Sanomassa tiedetään erinomaisen hyvin kuinka heikko presidentti Niinistö on.

Niinistö on vietävissä. Hän antaa asioiden mennä kunhan saa itse pestyä kätensä ja pääsee vastuusta.

Äänestä
  • selvästi vahvin presidentti aikoihin. Ulkopolitiikan johtajana hän on aivan suvereeni.
    Hesari sai eilen tiukan näpäyksen vääristä tiedoista.
    Samalla kävi selväksi, kuka maassa määrää.

    Äänestä

Maassa järjestettiin gallup-kysely, jossa kysyttiin Niinistön tehtävistä! Kyselyssä Suomen kansasta 79 % antoi hänelle arvosanan erittäin hyvä tai hyvä viranhoidosta! Hän on ennätyksellisen suosittu!

Äänestä

Hesari on nyt aika lähellä saamaan Suomen (Niinistön) sotaan Venäjää vastaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NATO-kusetus jatkuu kirjoitti:

Tilasiko Hesari Suomeen talvisodan 1939 että saadaan liitettyä Suomi Natoon. Tuskin mitäänRyssien aloittamaa sotaa on edes koskaan oikeasti käyty. Talvisota on Natoistien keksimä juttu. Jos talvisota olisi totta niin olisi jo perskules liitytty Natoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu