Hiukan epävirallinen Suomi-Canada tilasto.

Aki Veikko.

1. erä: Can- Fin

IJIjmI IIIII vs. IIIjJi IIiMI
IIIIIJ IIIII vs. IIIIIj IIjIjI
IIJIIJI II

2. erä FIN-CAN
IIIIm jIIIII vs. IIIII IMIIII
IIIJjIII III vs. IIIII IjJIIII
_____ vs. III

3. erä CAN-FIN
mIIIII IIIII vs MIIIII IIIII M
IImIII I vs I


Eka erässä siis Canadalla 27 hyökkäystä Suomella 19
Toka erässä Canadalla 23 hyökkäystä Suomella 18
Kolmannessa erässä Canadalla 17 hyökkäystä Suomella 11 tai 12.


En laskenyt hyökkäykseksi sitä, jos tuli vain pieni kääntyminen hyökkäyspäässä, mutta kaikki laukaisuun päättyneet laskin hyökkäykseksi. Sitäkään en laskenut jos maalivahti otti kopin kiinni ja tilanne jäi siihen päähän, mutta muutaman pitkän kiekun aloituksen laskin.

Canadan onnistumisprossat siis meni jotenkin paskaksi tällä kertaa Suomea vastaan, ne todella useammin vierailu Suomen päässä, ja saivat ehkä enemmän laukauksiakin, mutta Suomen maalivahti nyt yleensä niin huono ole, ettei saisi vähiä määriä laukauksia kiinni.

Varmasti melko moni shakkikerholainenkin näki samaistuksen pisteisiin, jos sai kolme per viisi ja vastustaja vain kaksi. Tänään en iite pelannut shakkikerhossani. Ne neljä tai viisi maalia pistettä saanutta kyllä olisi mennyt enempi Venäjän piikkiin ehkä, tällä kertaa...

1

222

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aki V.

      Venäläiset siis pudottivat koko Amerikan tällä kertaa loisimasta maaltaan, samoinhan ne AINA tekivät Olympilaisissa Ryzssille, ei Canadan ja Usan Olympilaisissakaan annettu muille mitään mahdollisuuksia, vaikka nämä nyt tietysti oli vain MM-kisat.

      Suomi on muuten Olympiamitalitaulukossa vielä jopa brittien alla, NOLLALLA mestaruudella, se ei tietysti ikuisesti ole niin. Mutta tietysti O(0) näyttäisi hyvältä, jos se vain merkattaisiin, siinä on köyhälle kyllä jo tarpeeksi suuri mitali.

      Sitä en vielä tiedä, voittaako Ruotsi Valko-Venäjän kotijoukkueen vai ei, eipä se ollutkaan niin helppoa, kuin luultiin.

      MM:ssa meillä nyt kax. Mutta siis Mitalipeleihin varma pääsy, ilman kolmea dobing käryä tietysti.

      Jep, Ruotsikin silti taisi voittaa, tilanne nyt 3-2. Venäjää vastaan:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe