Asioiden selvittämisen sijaan kiemurtele on kunniassaan ja asiaton käytös. Pikkulapset, jotka käyttäytyvät kuin koulukiusaajat ovat tasan samantasoisia kuin Jori Mäntysalo ja kumppanit.
Vaparit kokevat ilmeisen kiusalliseksi vanhat kirjoituksensa
voi voi
1182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Söösselström, olet ihan tasollasi. Hyvä niin.
Ne jotka äänestävät, voivat tehdä sen täällä:
http://www.eroakirkosta.fi/
Muitakin paikkoja(eroamiseen) on, jos siis ei halua verrokkiryhmäkseen sösseliä tai päkää.
Mikä vitun sösslströmmi? Mene takaisin tarkkikselle, pentu.
Voi voi, kyllä riittää hävettävää vanhoissa jutuissa,vaparit vihasivat
juutalaisia niin tolkuttomasti että esittivät niiden hävittämisen ja
omaisuuden sosialisoinnin. Vai oliko se pirulainen joku Luther?
Ei tässä nyt lehdeksi muututa vaikka joku kuinka valittaisi kymmenen vuotta vanhaa artikkelia. Ja jos joku sen lehden kirjastosta kävisi etsimässä niin eiköhän uusi valituksen aihe ilmaantuisi, joten hälläkö väliä.
On syytä muistaa että kun toista syyttävällä sormella osoittaa, samalla kolme sormea osoittaa itseä kohti. Mietipä kuka tässä mahtaa oikeasti olla kiusaaja ja lapsellinen.
Viitannet vapareiden valheisiin osa Johansson. Ihmettelen miksi Jori ei vieläkään tunnusta levittäneensä valheellista myrkkyä luterilaisesta arkkipiispasta.
Se riittäisi että tuotaisiin todisteet, joita aina itsekin penäätte tai tunnustatte että
olette solvanneet kirkon edustajaa syyttä.
Se että juuri SINÄ et ole niin tehnyt ei muuta vaparien toimintaa.
Eikun tuossa viitattiin kai vuoden 2003 VA-lehden juttuun, joka viittasi Vartiotorniin, oletettavasti erääseen vuoden 1975 numeroon. Mutta näin tarkka viitehän ei toki riitä, vaan minun olisi pitänyt mennä kirjastoon hakemaan tuo lehti.
Rainbowshy on aivan oikeassa siinä, että suo on loputon. Pitäisi asua kirjastossa, jos haluaisi selvittää kymmenen vuoden VA-lehtien jutuista jokaisen tiedon lähde. Lehti on sitäpaitsi normaali aikakauslehti, ei tieteellinen lehti lähdeviitteineen.
"Eikun tuossa viitattiin kai vuoden 2003 VA-lehden juttuun, joka viittasi Vartiotorniin, oletettavasti erääseen vuoden 1975 numeroon. Mutta näin tarkka viitehän ei toki riitä, vaan minun olisi pitänyt mennä kirjastoon hakemaan tuo lehti."
Ja tuo on tarkempi lähde kuin tällä palstalla yksikään uskova antaa 99% väitteistään.
"On syytä muistaa että kun toista syyttävällä sormella osoittaa, samalla kolme sormea osoittaa itseä kohti."
Suonet anteeksi jos muistutan sinua siitä, että kyse VAPARIEN kirjoituksesta, joka lainaa jotain todistajalehteä. Joten sormet osoittavat kahteen suuntaan.
Itse lainattu tekstihän on sopimaton, tökerö ja asiaton. Sen sijaan kontekstista ei ole tietoa ennen kuin suvainnette koko kirjoituksen laittaa tarkasteltavaksi.
Joo kyllä vaparit ovat velvollisia perustelemaan esityksensä. Ei sitä tekstiä kukaan muu ole esittänyt siinä valossa, että todistajien mukaan on salittua vanhempien hyväillä lastensa sukupuolielimiä.
Tuo on kyllä pelkkä mutuheitto
Minuakin hävettäisi, jos olisin vapari.