Ateismi on vain teismin kieltoa

Ei siis yhtään mitään
457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kerrankin olet oikeassa. Ateismi on vain luonnollista.

Äänestä

Niinpä. Ateismi on yhtä tyhjän kanssa. Tyhjänpäiväistä.

Äänestä

>>Ateismi on vain teismin kieltoa

Äänestä

En minäkään "kiellä teismiä", hyväksyn niin positiivisen kuin negatiivisen uskonnonvapauden (lakien ja hyvän tavan puitteissa tietenkin).

Jyrkkä EI erinäisissä uskovaispiireissä harjoitettavalle pedofilialle, henkiselle väkivallalle ja naisten alistamiselle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmä fakta kirjoitti:

Ei siis yhtään mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu