Onko tarkoitus lopettaa kokkojen teko vai miksi on aikoja koska saa viedä ja naruja edessä toisaalla
Mäntsälän kokoa
1
127
Vastaukset
- RS.
Tämähän lähti liikkeelle siitä,ettei ymmärretty ettei kokko ole kaatopaikka.Huonekalustoa kaikkea jopa rautaa olevaa jätettä.Tuotu mm.kauempaaki kuin omista kylistä.Kokko alueita omistaa moni omankylän asukas ns.manttaalinmukainen osuus.Käytännössä toiminut kyläläisen vaikkapa kokko paikkana.Joita joku "kylätiimi"talkoilla hoitelee.Pitää puhtaana rojuista siivoaa.jne.
Juuri liian aikainen kokoon tuominen ei olisi suotavaa lintujen pesänrakentamiset ja rojun eiliminoiminen.Mäntsälän Uutiset kirjoitti ihan asiallisen ja opasteellisen jutun
kuvalla Mattilankokolle tuodusta rojusta.Vielä tuonkin opasteen jälkeen sänkyä tuoliamm...
Ei muuta kuin tiimeihin mukaan niin ymmärtää mikä on kokko.On myöskin jossain yksityisiä kartano kokkoja mutta tuskin sinne rojujen kanssa on mitään asiaa.
Ystävällisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696