Älä äänestä rikollista!

Muista että Halla-aho on tuomittu rikollinen. Rehellinen suomalainen ei äänestä rikollista.
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

MUISTA ETTÄ
TOHTORI HALLA-AHOA EI OLE TUOMITTU RASISMISTA

VAAN SUOMALAISTEN PUOLUSTAMISESTA

Myös presidentti Ryti joutui linnaan suomalaisten puolustamisesta
Myös tuleva presidentti Svinhufvud joutui Siperiaan suomalaisten
puolustamisesta

Tohtori Jussi Halla-ahosta leivotaan EU-vaalien ääniharava
koska hän puolustaa tinkimättä kansaa

http://www.perussuomalaiset.fi/perussuomalaisten-eurovaaliehdokkaat/#

Tohtori Jussi Halla-aho tuomittiin braxismi-senilismin perusteella
Kansanryhmää vastaan kiihotus on mielivaltaa, koska keskenään toisiaan
sohivat sunnit ja shiiat ja kurdit ja sellaiset eivät ole mikään ryhmä jne.

MUTTA TÄMÄN ANSIOITA HALLA-AHO ON NYT KANSALLISSANKARI
JA ÄÄNIHARAVA ja NYT HESARI VAIKENEE, LEVIKKI LASKEE JNE.

BRAXISMI - SENILISMI TOTEUTETTIIN NÄIN

Kaleva-lehden pääkirjoituksessa harjoitettiin suomalaisvastaista panettelua.

Halla-aho kopioi kirjoituksen blogiinsa, mutta vaihtoi joka kerta sanan 'suomalaiset' tilalle sanan 'somalialaiset'.

Se näytti rumalta, ja kohu oli valmis. Oikeusprosessi kesti kolme vuotta. Käräjäoikeus ja hovioikeus hylkäsivät syytteen, mutta korkein oikeus tuomitsi Halla-ahon kesäkuussa 2012 sakkorangaistukseen.

Kun muutetaan sana suomalainen
sanaksi somalilainen
siinä tarvitaan KAKSI-KOLME MUUTOSTA, eli tästä tuli tuomio

KALEVAN PÄÄTOIMITTAJA EI SAANUT RANGAISTUSTA PÄÄKIRJOITUKSESTAAN
suomalaisten halventamisesta

JA TUOMION ANSIOSTA tohtori Jussi Halla-ahosta
tulee ääniharava nyt EU-vaaleissa 2014

http://www.hs.fi/kuukausiliite/Jussi Halla-aho pyrkii Euroopan parlamenttiin hidastamaan maahanmuuttoa/a1396404824103?ref=hs-art-new-4&sivu=4


Kaleva-lehden pääkirjoituksessa oli moitittu suomalaisia. Halla-aho kopioi kirjoituksen blogiinsa, mutta vaihtoi joka kerta sanan 'suomalaiset' tilalle sanan 'somalialaiset'. Se näytti rumalta, ja kohu oli valmis.

Halla-aho kiisti syyllistyneensä rikokseen ja kertoi, että "kirjoituksen aiheena tai kohteena eivät olleet somalit, islam tai Muhammad" vaan "julkisen sanan ja syyttäjäviranomaisten harrastama kaksoisstandardi". Tämä on tyypillistä Halla-ahoa.

Oikeusprosessi kesti kolme vuotta. Käräjäoikeus ja hovioikeus hylkäsivät syytteen, mutta korkein oikeus tuomitsi Halla-ahon kesäkuussa 2012 sakkorangaistukseen.

Eurovaaliehdokkuudesta käyty keskustelu oli ensimmäinen suuri Halla-aho-kohu.

"Se oli äärimmäisen epämukava kokemus, mutta jatkoa ajatellen aika hyödyllinen. Huomasin, että jos kaiken, mitä tapahtuu, ottaa henkilökohtaisesti, käy se liian raskaaksi ja tulee hermoromahdus."

Äänestä
  • >Kaleva-lehden pääkirjoituksessa harjoitettiin suomalaisvastaista panettelua.

    Halla-aho kopioi kirjoituksen blogiinsa, mutta vaihtoi joka kerta sanan 'suomalaiset' tilalle sanan 'somalialaiset'.

    Äänestä

  • Perusduunari........ kirjoitti:

    >Kaleva-lehden pääkirjoituksessa harjoitettiin suomalaisvastaista panettelua.

    Halla-aho kopioi kirjoituksen blogiinsa, mutta vaihtoi joka kerta sanan 'suomalaiset' tilalle sanan 'somalialaiset'.

    Kalevan päätoimittajaa vastaan ei nostettu syytettä
    suomalaisen kansanryhmän halventamisesta

    Muistamme, että muslimilainen kansan ns. ryhmä
    on epäyhtenäinen keskenää veristä sotaa monessa maassa
    harjoittava sunnien, shioojen, kurdien, alaviittien, islamiitit,
    druusit, .... jne. jne.

    Pommeilla tuhotaa mm. ns. pyhät rakennukset kuten moskeijat
    joita
    täällä braxismi senilismin harjoittajat hysteerisesti valvovat
    ettei niitä arvostella

    Halla-ahon tuomion takana eivät ole muslimit tai mamut
    vaan braxisti senilistit demlat ja sellaiset

    http://octavius1.wordpress.com/2008/04/03/demla-oikeusvaltion-tuho/

    Mika Illmanilla, Johanna Suurpäällä, Paavo Nikulalla, Jaakko Jonkalla, Rainer Hiltusella, Mikko Puumalaisella ja Tuija Braxilla on paljon yhteistä. Ehkä oleellisin asia, mikä heidät yhdistää, on Demokraattiset Lakimiehet. Yhdistys kulkee tänä päivänä nimellä Demla ja sillä on synkkä ja surullinen historia. Se on nimittäin ollut aina stalinismin linnake

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä kansa tietää kirjoitti:

Muista että Halla-aho on tuomittu rikollinen. Rehellinen suomalainen ei äänestä rikollista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu