Ähtäri kuntaliitos neuvotteluihin Alavuden kanssa.

Kuulin juuri rariossa että Alavus käynnistää nyt liitosneuvottelut Ähtärin kanssa kun suunta Seinäjoelle päin on liian pitkä.

Millä mielellä siellä ollaan?Pienimäki voisi tulla tänne sitten johtajaksi kun Ala-Mäenpää jää eläkkeelle,eikös?
14421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Huh! Vuoden HUIKEIN uutinen tällä palstalla. :o Jo oli aikakin....

Äänestä
  • Riittäiskö sitten väestöpohja nykymalliin?

    Äänestä

Kaikki kuntaliitos hommat unohdetaan, saatiin Henna lähtemään Brysseliin,,ei kai samanlaista kouhoa löydy uudeksi kuntaministeriksi. Toisaalta käypi sääliksi nuorta tyhmää naista joka joutui toteuttamaan Kataisen fantasioita.

Äänestä
  • Valiokunnat ne kaiken skeidan valmistelee,kaunis Hennakin oli vain sätkynukke.

    Pahin näistä valiokuntakouhoista on ehdottomasti Ollila.

    Äänestä

  • pakoon kirjoitti:

    Valiokunnat ne kaiken skeidan valmistelee,kaunis Hennakin oli vain sätkynukke.

    Pahin näistä valiokuntakouhoista on ehdottomasti Ollila.

    ei tämä enää ole kaupunki. Palvelut pitää olla toista tasoa. johtajan vaihto tai palka alas.

    Äänestä

alvus ÖÄK!

Äänestä

tulee nimeksi

Äänestä

Ähtäri tulee aina pysymään itsenäisenä,mitään neuvotteluja ei siis koskaan tarvita.
Väestö tulee lisääntymään lähivuosina.Uusia taloja rakennetaan jatkuvasti.

Ähtäri nousuun!!

Äänestä

Ähtäristä tulee Alavuden pieni rupuinen sivukylä! Palveluina ala-aste, siwa, pankki- ja bensa-automaatti....kesällä voi muutama turisti käydä katsomassa karhuja eläinpuistossa. Hotellikin tulee kaatumaan lähivuosina! Nyt kannattaa myydä asunto ja muuttaa äkkiä Alavudelle, jossa asuntojen hinnat nousussa toisin kuin auringonlaskun kylässä!

Äänestä

Kyllä mää meinaan, että Alavudelta kasvaa maailmalle ihan p..ska sakkia.
Käyvät siellä sitten viisastelemassa kerran-pari vuodessa ja kuljettavat ääliömäisiä juoruja mukanaan.

Äänestä

jätetään alavus omilleen ja liitytään keuruulle

Äänestä
  • Virrat myös mukaan, niin tulee vahvempi paketti.

    Äänestä

joo. sovitaan alustavasti virrat, keuruu ja ähtäri, sopii oikein hyvin!!!

Äänestä
  • hyvä. paitsi että, oot kunnanjohtomies.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


J0u mään kirjoitti:

Kuulin juuri rariossa että Alavus käynnistää nyt liitosneuvottelut Ähtärin kanssa kun suunta Seinäjoelle päin on liian pitkä.

Millä mielellä siellä ollaan?Pienimäki voisi tulla tänne sitten johtajaksi kun Ala-Mäenpää jää eläkkeelle,eikös?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu