Laittaisitteko Katainen Nippusiteisiin Ennenkuin Destia Myydään?

Urpouskerroin

Erittäin tärkeä ja ajankohtainen asia.

Maailma on kaikkea muuta, kuin vakaa tälläkin hetkellä.

Se, että maalle elintärkeää infrastruktuuria myydään, tai muulla tavoin saatetaan vieraan vallan omistukseen/hallintaan, on maanpetturuuteen täysin rinnastettavissa olevaa toimintaa.

Menetetään tärkeiltä osin puolustusvalmiuttamme, sekä huoltovarmuuttamme. Siis rahan lisäksi.

Kantasähköverkko, tiestö, korttimaksuliikenne, satamat, energialähteet, viljan varmuusvarastojen puolittaminen, jotta rahamme riittävät velvoitteisiimme rajojen ulkopuolelle jne...

Suoranaista uhkapeliä kansakuntamme kustannuksella, ja todennäköisyyksienkin mukaan häviämisprosentti on aina pidemmässä juoksussa paljon paljon suurempi, kuin takaisin saatu "hyöty".

Kuten tiedämme, sijoitusyhtiöillä on super-tietokoneet ja maailman parhaat ekonomistit laskemassa mikä kannattaa ja mikä ei. Tästä jää taas maksumiehen rooli kansalaisille.

4

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fdfhdfdd

      "Suomen Virallinen Herraseura & Hyvä-Veli organisaatio: (Näissä instansseissa ei Korppi noki toisen korpin silmää)

      Hyvä-Veli järjestö ei katso puolue rajoja, mädännäisyys, kähmintä, koplaus ja korruptio ulottuu koko valtakunnan yli kuin jättiläis mustekala.

      Eduskunta, Hallitus, RAY, KELA, VR, ARA, VTT, YLE, THL, Ilmarinen & muut eläkeyhtiöt, Stukes, Veikkaus , Solidium, Alko, Suomen pankki, Tekes, Sitra, Lääkelaitos, Palloliitto & kaupunkien ja kuntien kovapalkkainen virkamiesjohto hienoine "rouvineen"

      Kannattaisiko myös miettiä paljonko maksetaan tämän Hyvä-Veli-Organisaation entisille ja nykyisille johtajille palkkaa ja eläkettä -ei mistään työstä- ?

      Allaolevassa listassa riittää "Kansallisella kokoomuksella" selittämistä kodin, uskonnon ja Isänmaan tunnuslauseenaan pitäville perusäänestäjille.

      Veikkaus: 839744€
      Kuntarahoitus: 652464€
      Solidium: 518913€
      Alko: 500799€

      Tässä muut valtioyhtiöden pomot:

      Aalto yliopistokiinteistöt 121 768
      Alko 500 799
      CSC 193 048
      Fingrid* 292 911
      Finnavia 250 500
      Finnfund 191 548
      Finnpilot Pilotage 221 864
      Finnvera 343 158
      Governia 182 046
      Hansel 189 352
      HAUS 115 972
      Helsingin yliopistokiinteistöt 107 100
      Hevosopisto 167 359
      Kuntarahoitus 652 464
      Solidium 518 913
      Suomen Erillisverkot 174 495
      Suomen Ilmailuopisto 119 340
      Suomen Teollisuussijoitus 249 589
      Suomen yliopistokiinteistöt . 151 267
      Veikkaus 839 744
      Yleisradio 341 492
      ...
      Kokoomus pitäisi ehdottomasti saada välillä huilaamaan hallitusvastuustaan ennenkuin se istuttaa lisää näitä tattejaan ympäristöömme.
      Samaan aikaan aivan peruselämiseen tarkoitetut rahat, joiden pitäisi pyöriä omassa maassa hyvinvointia lisäämässä (Autokatsastus, Digita, Destia, Sonera, Sokli, VR, terveydenhoito, perintä, jne..) karkaavat kiihtyvää tahtia maan rajojen ulkopuolelle veroparasiittien kautta."

      http://portti.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=870656

      http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=16332811

    • Porvariston hillitty
    • mestarivahti

      www.keskustelu.suomi24.fi/t/12302189
      Katainen halpamyi DESTIAn Bilderberg-kamulleen Ahlströmille. Kokoomus = rikos.
      . "Destia myydään Ahlström Capitalille. Kauppahinta on vain 148 miljoonaa...
      6:n matikka Pelle Katainen Talouskomissaarina - Suomi24 ...
      www.keskustelu.suomi24.fi/t/12371823
      - Uskomatonta pelleilyä- 6.n katematiikka -Katainen, Destia-myyjä jsa pelle Katainen EU:n talouskomissaarina? 5000 merkkiä jäljellä.

      Katainen halpamyi DESTIAn Bilderberg-kamulleen A... 26.8. Kokoomus = rikos, 7 ... Paavo Arhinmäki ja Destia - Takinkääntöjäni 2, 26.8. Vasurien kääntötakit, 6 ...
      Valtionyhtiöt - korruption väline | VAPAASANA.NET
      www.vapaasana.net/artikkelit/2014/12/valtionyhtiöt-korruption-väline
      - viittaatko nyt katainen-ahlström DESTIA-kämmiin? "Destia m

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5530
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      94
      3428
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3319
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      76
      2507
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      59
      2394
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1897
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      300
      1721
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1176
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      23
      1112
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      133
      1056
    Aihe