Mäntsälän tiedoituksesta.

Tänään Eteläsuomen sanomissa.Kysymys ja vastaus palstalla.-Miksi Mäntsälän tiedoitus ontuu?Sisko Ojajärvien kysely.

Valtuuston kokous perutiin vaan ei tavoittanut ----------eikä kunnan uutis-sivuilla mitään.
Näinkö meitä huputetaan ja seli seli..
10349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tänään houldingyhtiöön ennakko ratkaisu verottajalta--------etlarissa tänään
"-Mäntsälä toimi houldingnpioneerina."

Äänestä

Mäntsälän Uutisten verkolla tänään juttua miksei eilisessä lehdessä ollut mitään houlding asiasta.Viikko sitten pyysivät tietoa mutta sitä pihdattiin.Mitä viikonlopun lehteen jää nähtäväksi.
Onneksi etlari pystyi valaisemaan tilannetta.

Äänestä

Jostan luin,että Riihenmäelle rakennetaa uusi upea koulu ja parasta sinne tehdään vielä mahtava muunneltava peliurheiluhalli.Tulee nyt uljaampi ja mahtuu suurempia kilpailuja ja tilaisuuksia järkkäämään.Tulee nyt 1,4milj.kalliimmaksi aiotusta vaan on sen väärtti.
Kyllä meidän passaa tässäkin velkaisessa tilanteessa jakaa hyvinvointia.Eihän meillä ole vasta kuin monitoimitalo,jäähalli ja lämmitettävä potkupallokenttä.
Kyllä palvelutalojen asukkaat mielellään maksavat pyykinpesut itse kun kunta vei senkin.Jakaen yksityisten hinnastot joilla voivat vähäiset vaatteensa pesettää.
Antaa talojen pesutilojen,koneiden rapistua kun työntekijät eivät saa asukkaiden vaatteita pestä.
Mitä mieltä?

Äänestä

Tekonurmikentässä on vain valmius lämmitykseen. Lämmitystä varten pitäisi asentaa laitteistoja ja jonkun vielä maksaakin se lämmittäminen.

Äänestä
  • Siis lämmitysinvestointi oli täysin turha.Toki tuolloin jo piti ymmärtää,että lämmityskin maksaa.

    Äänestä

Miksi suomessa satsataan lajeihin joita ei voi harrastaa ilman mittavia investointeja.
Hiihtämään kaikki siitä se kunto kasvaa, juoksemaan pitkin metsiä ja mantuja, luistelemaan järven jäitä pitkin.
Brassitkaan ei harrasta hiihtoa, tai montaa muutakaan talvilajia kun pitäisi tehdä niille kokonaan uusi ilmasto...
Kunhan vaan ihminen liikkuu kykyjensä mukaan.

Äänestä
  • tänään paikallisessa ilmaisjakelulehdessä juttua asiasta tarkemmin.(mantsalanuutiset.fi)

    Äänestä

Jotenkin tuntuu,että pallojenpelaajien harrastus on kalliiden salien väärtti.uutisoitiin,että 2000 käyttäjää tuolla olisi.
Miksei uimahallia ole saatu vuosikymmenien odotuksen jälkeen.Käyttäjämäärät melkoisia vauvasta vaariin asti.Monien terveydentilaa ja kuntoutustakin ylläpitävänä uimahallin käyttäjämäärät olisi moninaiset ja moninkertaiset.
Mikä tekee pallopeleistä noin paljon arvokkaammman.Ehkä se on pelihenkisten vietti.
Pelipaikkojahan täältä muutoinkin löytyy.
Jokeen eivät viimekesän jälkeen näyttävästi sinne pulahtaneetkaan ole menneet.

Äänestä

Juuri näin. Joidenkin intresseissä on hyvin suppeat urheilulajit ja niihin satsataan,
mutta sellaiseen, joka olisi yleishyödyllistä kaikille, kuten uima/liikunta halli ei voida
ajatellakkaan ( Hanke on poliittisesti kumottu jo -70 luvulla ) Eikä sitä voida periaatteestakaan muuksi muuttaa, mutta samaa perua löytyy päättäjistämmekin
vielä tänäkin päivänä !

Äänestä

Mäntsälässä on tiedottaminen -0 Ei riitä,että ilmaisjakelu pyristelee ohessa.Esim.nyt Mäntsälän Veden jätevesien jatkolupa on nähtävillä jossain verkoissa tai..Valitus aika päättyy kuun lopulla.Hiljaista on.
Pitäisi saada oma kunnanasiosta tiedoittava ilmaisjakelulehti.
Tietysti tieto lisää tuskaa.Kun ei tiedä ei ongelmaa ole ennenkuin ne kuuluisat on pöksyissä.
Joku viisas sanoi"-eihän se sammakko kaivossa tiedä,että valtameriä on olemassa"-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rukkanen. kirjoitti:

Tänään Eteläsuomen sanomissa.Kysymys ja vastaus palstalla.-Miksi Mäntsälän tiedoitus ontuu?Sisko Ojajärvien kysely.

Valtuuston kokous perutiin vaan ei tavoittanut ----------eikä kunnan uutis-sivuilla mitään.
Näinkö meitä huputetaan ja seli seli..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu