Lisää maita Ebolan saastuttamina Sierra Leonne...

Pääsi tartuntoja saaneinen joukkoon. Homma ei ole hallussa, se Ebola leviää edelleen maasta toiseen. Että silleen. Iltalehti
560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt Vihreät ja muut ääriliberaalit tuoltakin pakolaisia vastaanottamaan, kun on velvollisuus. Velvollisuuksia on kaikkia muita, mutta ei omaa kansaa kohtaan ja oman kansan jatkumon tukemista kohtaan.

Äänestä

Onneksi tuo tauti kanta on sitä ärhäkkää sorttia tappaa nopeasti kantajansa, mutta myös tartuttaa sivulliset helposti. Että silleen.

Äänestä

Ne on nuo Afrikan maat tuollaisia joissa ei saada järjestystä aikaan ja tautia kuriin. Kunnon karanteenit vaan pystyyn, tosin olisikohan siitäkään apua, ne kun on niitä "vaelluskansoja". Vaeltavat kuin irtolaiset paikasta toiseen pitkin viidakkoja ja savanneja.

Äänestä

Nuo karanteenit ja rajojen sulkemiset ovat yhtä tyhjän kanssa noissa maissa.
Ihan yhtä mahdoton tehtävä kuin kirppujen vahtiminen vakassa. Että silleen.

Äänestä

On vain ajan kysymys milloin joku tartunnan saanut nousee koneeseen ja tuo sen länsimaihin. Ei sitä tartuntaa ihan heti huomaa. Luulee aluksi että on vain flunssa.
Ei ne kaikki sairastuneet välttämättä köyhiä ole vaikka Afrikassa asuvatkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Pääsi tartuntoja saaneinen joukkoon. Homma ei ole hallussa, se Ebola leviää edelleen maasta toiseen. Että silleen. Iltalehti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu