Mikä se oli, se mistä tunnistit hänet

Kuvaile. Kiinnostaa tietää onko tullut tunnistetuksi.
32450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Hajusta.

Äänestä

Tänään paljasti itsensä irl eräällä sanonnallaan...siis sen, että käy täällä ainakin lueskelemassa ;)

Äänestä
  • ...luen kumminkin.

    Äänestä

  • vedät ihme johtopäätöksiä heppoisin perustein. Tiedoksi sulle hoopo, sanonnat on juuri niitä, jotka kulkee kansan parissa suusta suuhun, jotkut sanonnat elää ja pysyy voimissaan tietyillä seuduilla, tietyissä perhepiireissä ym. että jos täällä jonkun sanonnan näet, ja kuulet se irl:ssä et voi siitä tarkkoja johtopäätöksiä vetää.

    Äänestä

  • Vanhat sanonnat ja murteet tuntuvat olevan monelle nuorelle kovin vieraita ja sitten kun niitä jotkut käyttävät, niin tunnistus onkin "varma"...:)

    Äänestä

  • sulle hoopolle kirjoitti:

    vedät ihme johtopäätöksiä heppoisin perustein. Tiedoksi sulle hoopo, sanonnat on juuri niitä, jotka kulkee kansan parissa suusta suuhun, jotkut sanonnat elää ja pysyy voimissaan tietyillä seuduilla, tietyissä perhepiireissä ym. että jos täällä jonkun sanonnan näet, ja kuulet se irl:ssä et voi siitä tarkkoja johtopäätöksiä vetää.

    Äh...ei kun yhdestä jutusta, ei mistään sananlaskusta. Oli eräs aloitus täällä aiemmin ja käytti juuri niitä sanankäänteitä, joita itse käytin. Liittyy tuohon järkyttymiseen. Ei siitä sen enempää :)

    Äänestä

Kai se on jotain kokonaisvaltaista kun tietää ja tuntee toisen ja on tekemisissä ollut irl useamman vuoden ajan. Tuntee toisen ajattelutavan, elämäntilanteet, kirjoitustyylin jne. Ei mistään yksittäisestä jutusta vaan monen tekijän summa.

Äänestä

En mistään. Ihan turha toiveajatella suuntaan saati toiseen näiden löpinöiden perusteella. Mihinkään en ole uskonut aikoihin.

Äänestä

Todennäköisesti joku toinen käy täällä esittämässä häntä. Itsenänikin on esiinnytty.

Äänestä

Ei mun tartte ketään täällä tunnistaa, ihan oikeasti mitä väliä? joskus ne tietkin palaa loppuun aikanaan kun niitä ei kuljeta kun siihen olisi ollut mahdollisuus.

Äänestä
  • Ei oikeesti voi tunnistaa. Mäkin olen luullut tunnistavani ja samoja sanontoja käyttää monet. Ja osa niistä ketä olen ollut tunnistavanani ovat varattuja, joten ei täsmää.

    Äänestä

  • ei asiaa tänne kirjoitti:

    Ei oikeesti voi tunnistaa. Mäkin olen luullut tunnistavani ja samoja sanontoja käyttää monet. Ja osa niistä ketä olen ollut tunnistavanani ovat varattuja, joten ei täsmää.

    Oikeesti voi tunnistaa, jos toinen haluaa tulla tunnistetuksi ja sit se toinenkin osuu tänne. Muuten ei. Suurin osa täällä ei halua tulla tunnistetuksi, eikähän tää mikään etsintäkuulutuspalsta edes ole.

    Äänestä

Kellon ajat sulkee jo pois paljon viestejä kun "etsii" täältä kaipaamaansa. Vinkiksi vaan. )::

Äänestä

Tietyistä asioista ja kohtaamisiimme liittyvistä asioista. En laita tähän tarkemmin enkä laita tunnistetta.

Äänestä
  • Samat sanat.

    Äänestä

Tuosta fontista mä tunnistin.

Äänestä
  • Ei se fontti ollut, vaan perinteinen kaunokirjoitus.

    Äänestä

varma, että olen ainakin kerran törmännyt HÄNEEN täällä.

-> Tiesi oikein vuoden ja päivämäärän, jolloin alettiin "seurustelemaan" (tanssittiin ensimmäiset illan viimeiset hitaat).

Toki vastaaja saattoi olla trolli tai onhan sekin mahdollista, että täältä kymmenien tuhansien "palstalaisten" joukosta löytyy yksi tai jopa useampi, jolle sama päivämäärää täsmää..

Äänestä

Hän tunnisti mut. Siitä tunnistin hänet.

Äänestä

Hän tunnisti minut ensin ja kiusasi niin pitkään, että en enää voinut olla tunnistamatta takaisin. Tämä ei ole vitsi, enkä minä ole hullu. Molempia em olen tosin toivonut useaan otteeseen viimeisinä aikoina. Prkl, hajoan tähän. Toivottavasti hänkin* hajoaa!!

Äänestä
  • Määä, määää määkii!

    Äänestä

  • .................... kirjoitti:

    Määä, määää määkii!

    Mä olen tottunut saamaan sen mitä haluan. Lisäksi olen hämmästyttävän usein oikeassa... Mieti sitä ja pidä varasi ;) Pakko mennä nyt, pus

    Äänestä

  • !!! kirjoitti:

    Mä olen tottunut saamaan sen mitä haluan. Lisäksi olen hämmästyttävän usein oikeassa... Mieti sitä ja pidä varasi ;) Pakko mennä nyt, pus

    Mutta nyt et saa :)

    Äänestä

mä inhotosh

Äänestä
  • r

    a
    k
    a

    s

    Äänestä

jalanjäljistä

Äänestä
  • Meren rantahiekassa.

    Äänestä

Palttoosta tunsin

Äänestä

Jos haluatte, että Hän teidät oikeasti täältä kymmenien tuhansien joukosta tunnistaa, niin esim. pelkät nimikirjaimet on yhtä tyhjän kanssa!



Kaipaamalleni naiselle:

Ovikoodini ensimmäinen numero on kerros jossa asun, toinen on havupuu (ei mänty), kolmas on äitisi tyttärien lukumäärä ja neljäs on pystyyn käännetty ääretön (ikävä?).

Sotu tai puhelinnumerokin saattaisi olla melko varma tunniste, mutta niitä ei mahdollisten väärinkäytösten/häirikoiden takia parane laittaa.

Äänestä

mun etunimen alkukirjaimen tänne, siitä tunnistin!

Äänestä
  • kaikki tunnistetaan ja pisteistä myös, puhumattakaan kirjainten lukumäärästä ;)

    Äänestä

En mistään, koska hän ei tästä palstasta ole kuullutkaan. Onhan sitä ihastuneena, niin ihastunut... Kaikki ihana on itselle tarkoitettua höttöä. Noh, nyt voi vain hymähdellä "ihastushuuruilijoille"... Juu kyllä se sinun tietty, on juuri se "vaalea blondi -87" :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä? kirjoitti:

Kuvaile. Kiinnostaa tietää onko tullut tunnistetuksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu