Tämä kts uskoo että Jumala on antanut hänelle ison omaisuuden, kun hän tukee erästä muslimi ryhmää mikä ei ole edes kansa on vain pakoitettu Israelin alueelle toimimaan Israelia vastaan. Tämä on täysin väärä usko. Ei Jumala anna kenellekään uskovalle mitään menestystä. Se on vain menestys teologien huuhaata. Paremminkin asia on toisinpäin että naapuri ateisti Jumalan pilkkaaja ajaa Ferrarilla, kun naapurissa asuva tosi Kristitty ajaa Ladalla jos on edes sitä. Ja varmasti me kysymme usein Jumalalta miksi on näin? Jos aina seuraa menestys uskoon tulevaa kuinka sillojn kävisi? Kaikki tulisivat uskoon vain tuon rahan ja mammonan vuoksi ei Evankeliumin ja ei Jeesuksen ristin kärsimysten vuoksi kuoleman meidän vuoksi. On kuin Jeesuksen aikaan ihmiset tulivat vain Jeesuksen luo ruokkimis ihmeiden ja muiden vuoksi mutta ei uskon vuoksi.
Itse en ole ryhtynyt Israelin ystäväksi, että saisin sillä jotain menestystä vaan tukeakseni Jumalan valittua kansaa joka on ahtaalla arabi naapureiden vuoksi mitkä yrittävät kokoajan työntää Israelia mereen. Enkä sukupuolineutraalin liiton vastustajaksi sen vuoksi vaan sen vuoksi että Jumala kieltää Raamatussa tuon väärän suhteen. En liittynyt Luther-säätiöön sen vuoksi että hyötyisin siitä jotenkin vaan sen vuoksi koska Ev. Lut, kirkossa on naispappeus ja sukupuolineutraalin avioliiton kannatus ja veljeylyä paavin ja katolisen kirkon kanssa. Minä haluan pysyä oikeassa Raamatun sanassa en maallisessa mammonassa.
Tämä o nkts:n uskon logiikka
2
54
Vastaukset
- Kristitityn puhetta?
Tässä olisi Luthersäätiölle luettavaa
4 VASTAUSTA 7 LUKUKERTAA
Tilaa palstan RSS-syöte
nimimerkki *totuusvoittaaaina* hehkuttaa kovasti olevansa
*luthersäätiöläinen*
hänen kirjoituksensa ovat,,,hmmm erikoisia...==>
mm.
totuusvoittaaaina28.5.2014 00:07
erikoiset 'opit' sillä L-säätiöllä......
Sinun äitisi on varmasti h.u.o.r.a kun opetti minut naimaan
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12269857#comment-68022134-view - 12+7
Se että olet Israelin ystävä on hyvä asia,mutta se ei silti muuta tätä palstaa Jeesus-foorumiksi,eikä kristinuskopalstaksi.
Oletko ajatellut asiaa? Ellet ole,sinun pitäisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708
