Tuskin Antti Rinne on aloittanut sdp:n puheenjohtajana kun hän jo on vienyt puolueensa loistavaan nousuun! Iltalehden gallupissa kerrassaan 16 % äänestäneistä on sitä mieltä, että hänestä tulee hyvä ministeri ja vain 84 % sitä mieltä että ei tule. Kantaa on ottanut 5602 henkilöä joten otos on paljon kattavampi kuin gallupien yleensä.
Sdp:n kannatus oli eurovaaleissa vain runsas 12 % joten kasvua on lähes 4 %-yksikköä! Pystyykö kukaan toinen puoluejohtaja tällaiseen?!
Antti Rinne on liekeissä!
2
75
Vastaukset 2
- ei onnistu
Rinne liekeissä? Hehe. Ilmiö on selitettävissä pelkällä puheenjohtajan muutoksella ja tuo laiska ja munaton juristi vetää demarit vielä alemmas. Ainoa suosiota nostava tekijä on että se uhosi avaavansa aiemmin sovitut keskustelut -Ei se siihenkään pysty. Duunariäänestäjät on tyhmiä, ne äänestää kokoomusta ja jättää omat asiansa tällaisen laiskurin käsiin.
- yksityisyrittäjä
Kuka näitä äänestää ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94888Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
- 32635
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10476
