Onko terhi ongelma vai mahdollisuus ?

nojaa

pitäiskö kiertää kaukaa

6

215

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos uretaanitäytteisiä ämpärimuoviveneitä tarkoitat, niin kannattaa vältellä. Toki jos sopii käyttötarkoitukseen ja ilmaiseksi saa niin voihan sitä käyttää niin kauan kun toimii. Kertakäyttötavaraa ovat. Lasikuituveneen runkoa voi korjata, ABS -muovia ei.

      • Ei siltikään

        "Kertakäyttötavaraa ovat" Olet kyllä väärässä! Vanhasta ABS veneestä voi käyttää uuden ABS veneen rakentamiseen kaiken ABS materiaalin (jos haluaa)!
        Se että materiaalin joutuisi TERHI veneen kohdalla kierrättämään muutaman vuodenvälein on kyllä kestämätöntä.


    • kieltolistalle

      Uretaanitäytteinen kaksirunkovene joka on tehty abs muovista ja jota siten ei koskaan saa kolhujen jälkeen vahvaksi ja siistiksi, ja jonka näennäispaikkauksiinkin on ostettava valmistajan omia erikoishintaisia kosmeettisia tököttejä, vene joka pienenkin kolhun saatuaan imee kaiken meri-järvi-kondenssi- ja sadeveden uretaaniin, pitää veden ja muuttuu matoja houkuttelevaksi bakteeripesäksi kesällä ja talvella turpoaa, pullistaen molempia runkoja ja jos mahdollista, halkaisee, vene jolla on yli 100 euron arvo vain ensimmäiset 1 tai 2 kesää kunnes ensimmäinen kolhu mökinrannassa tulee----emmä tiedä, mitä mieltä itse olet ?
      Minun näkemykseni mukaan koko kaksirunko-uretaanitäytteinen venetyyppi tulisi kieltää lailla

    • Riippuu

      Riippuu pärstästä ja perästä. Tunnen yhden hyvinkin p a n t a v a n.

    • venelijä

      Ei noita terhejä kannata hankkia. Konsepti ei ole hyvä.

      Samalla rahalla saa lasikuituveneneen joka on huomattavasti parempi ja pitkäikäisempi. Lasikuituvene on jopa alumiinivenettä parempi, vaikka moni kuvittelee busterinsa/silverinsä erinomaisuudesta.

      • iso d

        kyllä terhi menee jos sen saa puoli-ilmaiseksi. itsellä 415r vetouistelukäytössä.

        hyvää venettä siitä ei saa taikomallakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      368
      2978
    2. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      32
      2398
    3. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      164
      1993
    4. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      60
      1531
    5. Millaisiin naisiin miehet OIKEASTI hullaantuvat

      Kerrotaanpa nyt muutamia tosiasioita, joita miehet eivät yleensä halua myöntää ja joihin naiset usein haluavat olla usko
      Sinkut
      182
      1186
    6. Taitaa olla kaikki ohi

      Meidän väliltä.
      Ikävä
      93
      1076
    7. Olet kamalin ihminen mitä tiedän M

      Toivottavasti ei ikinä nähdä enää.
      Ikävä
      68
      1049
    8. Mitä sanoisit jos uskaltaisin

      Avautua IRL ihan oikeasti? Mietin keinoja siihen koska en vain enää jaksa että meidän välit jatkuu näin. Tiedän ettet ha
      Ikävä
      69
      969
    9. Mikä sai sut

      Rakastumaan häneen ja miten pitkään siinä meni? Mikä nyt on tilanne?
      Ikävä
      62
      929
    10. Farmi Suomi: Ari Koivunen tekee "ongelmallisen" päätöksen eläimille - Lloyd Libiso kieltää jyrkästi!

      Oho, heti “kriisiä” pukkaa Farmilla! Uusi kausi starttaa tv:ssä torstaina. Jaksaako Farmi Suomi kiinnostaa? Lue lisää,
      Tv-sarjat
      15
      896
    Aihe