Kyllä kansa tietää !!

Kansa on vihdoinkin nähnyt persujen valheiden läpi.
Kansa on myös huomannut ettei persuilla ole minkäänlaista osaamista taikka kykyä hoitaa valtion asioita.
Kansa on myös nähnyt tämän seteliselkärankaisen paskasakin läpi ja tajunnut, että puolueen ainoa tehtävä on lihottaa soinisäätiön pohjatonta kassaa.
Kansa on myös huomannut, ettei vätys persut ole saanut tälläkään vaalikaudella aikaeksi yhtään mitään jos ei oteta huomioon jokaviikoisia persuskansaaleja.
1062
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

http://www.iltalehti.fi/eurovaalit-2014/2014052818351285_e6.shtml

"FT:n mukaan konservatiivit puolestaan hylkivät perussuomalaisten uutta euroedustajaa Jussi Halla-ahoa, koska häntä pidetään liian rasistisena maltillisten konservatiivien ryhmään. "

Onhan noi persu-neffet raristisia äärioikeistolaisia.

Äänestä
  • Jälleen tämä varastetulla nimimerkillä itsensä nettifennoksi identifioinut svekomielinen neffe (Lipposen tapaan) esiintyy tällä päivämäärällä ja kellonlyömällä: "Nettisuom. (-fenno) 29.5.2014 10:46"

    Nimimerkkini vahvistukseksi:

    Pakkoruotsi lopetettava ja ruotsi siirrettävä muiden kielten tavoin valinnaiseksi. Se on ajatus, jota tämä nikkivaras ei kannata ja jota minä ole vuosien ajan täällä esittänyt.

    Äänestä

Persujen motto: Veroja vähennettävä ja yteiskunnan palveluja sekä tukia parannettava, älykästä eikö totta ??

Äänestä
  • Suomen ei pidä alistua perusjunttien taantumukselliselle tielle. Pohjoismaiset naapurimaat ovat hyvä esimerkki Suomelle. Perusjuntit ihannoivat itänaapurin aikansaamsttomuutta ja laiskuutta.

    Äänestä

mutta teidän pikkuvelipuolue sdp sai kyllä paljonkin aikaiseksi vai mitä ? .

Äänestä
  • Kokoomus 48 ( 4)

    Keskusta 47 ( 12)

    PS 27 (-12)

    Sdp 22 (-20)

    Vihreät 18 ( 8)

    Vasemmistoliitto 18 ( 4)

    Rkp 13 ( 4) ( 1 Ahvenanmaalta)

    KD 6 (-)

    Äänestä

  • Hyvältä näyttää kirjoitti:

    Kokoomus 48 ( 4)

    Keskusta 47 ( 12)

    PS 27 (-12)

    Sdp 22 (-20)

    Vihreät 18 ( 8)

    Vasemmistoliitto 18 ( 4)

    Rkp 13 ( 4) ( 1 Ahvenanmaalta)

    KD 6 (-)

    "Hyvältä näyttää"


    Olisi hyvä myös selittää mitä tuo luettelo tarkoittaa.
    Kyseessä on siis kuvitteellinen eduskuntavaalien 2015 tulos, perustuen eurovaalien kannatuslukuihin.

    Vaaleja ei voi verrata. Eduskuntavaaleissa äänestetään ahkerammin kuin muissa vaaleissa ja tämä on vaikuttaa tulokseen.
    Nythän Rkp:n saama äänimäärä johtui siitä että ruotsinkielisillä seuduilla oli kaikkein suurin äänestysinto vaikka koko maassa se oli pieni.
    Kun eduskuntavaaleissa äänestysprosentti on suurempi, pitää Rkp ne samat paikat jotka sillä on eli 9 kpl.
    Rkp:tä äänesti eduskuntavaaleissa vuonna 2011 - 125 785 henkeä (4,8% äänistä) ja eurovaaleissa n.116 000 ( 6,7%)

    Äänestä

PS sai 50 000 ääntä lisää ja kannatusosuus nousi 3%, VAIKKA äänestysprosentti jäi ennätysalhaiseksi eikä Soini ollut nyt ehdokkaana!

Se tietää hyvää eduskuntavaaleihin ja muutenkin. Tulossa yli 20%:n kannatus. PS on vakiinnuttanut asemansa suurpuolueena, eikä ole enää Soinin varassa.

RKP on myös vakiinnuttanut asemansa mitättömänä kuihtuvana pienpuolueena, joka vihdoinkin kammetaan oppositioon kuihtumaan pois.

Äänestä
  • För att vara ett litet förtvinande parti utan betydelse så tycker jag att de14 000 röster som SFP fick mera i det här årets EUval är ett bra resultat.

    Äänestä

Jos oikein muistan, niin RKP paransi edellisistä eurovaaleista 0,7% ja PS 3,1%.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei_persu kirjoitti:

Kansa on vihdoinkin nähnyt persujen valheiden läpi.
Kansa on myös huomannut ettei persuilla ole minkäänlaista osaamista taikka kykyä hoitaa valtion asioita.
Kansa on myös nähnyt tämän seteliselkärankaisen paskasakin läpi ja tajunnut, että puolueen ainoa tehtävä on lihottaa soinisäätiön pohjatonta kassaa.
Kansa on myös huomannut, ettei vätys persut ole saanut tälläkään vaalikaudella aikaeksi yhtään mitään jos ei oteta huomioon jokaviikoisia persuskansaaleja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu