viisi Koffin "erikois"-Draughtia yhteen Laitilan Kukkoon. Menin pöljä ostamaan Koffin sixpäkin, kun ei irtokamaa hyllyssä ollut. Sinebry tehnyt ilmeisesti bulkkikoffista erikoista suodattamalla sen vähänkin maun pois. VOI SUURSIKALAN LIETEKAIVO! Kaikkeen sitä menee rahansa tuhlaamaan. Yli kaksi egee tölkki. KYLLÄ NYPPII!
Vaihdetaan
Seppo-eno
3317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kun pidät näemmä hyvästä oluesta, niin kokeilepa Alkoon viime kuussa ilmestynyttä tsekkiläistä Valstejn pukkiolutta. Kantavierrevahvuus 14 % ja alkoholipit. 7 %. Katkeroaineita sopivasti. Ja hinta 2,39 € / 0,5 l. Kyllä on hinta-laatu -suhde kohdallaan!
jos löytyy. Kyllä oluessa pitää makua olla. Vettä saa hanastakin. Ja halvemmalla.
Löysin Oulun uuden Linnanamaan Alkon hyllylyiltä Waldstejn Olutta. En tästä lähtien muihin oluisiin vilkaisekaan. Maku on hedelmäinen ja voimakas. Jälkimaku miellyttävän terävä. Kerran kesällä oli Laitilan Kukosa samantyyppinen maku, muutta sitä makua ei enää ole Kukosta saanut irti. Kiitos Waldstejnia suositelleelle henkilölle!!!