Etsintäkuulutus.. kivannäköinen mies kassajonossa tänään neljän maissa.. minä olin viereisessä jonossa. nähtiin toisemme vielä parkkipaikalla :)
Joutsensilta K-market
31.5
17581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Nyt vasta luen tämän.. Muistan sinut.. Milloin uudestaan joutseniltaan?
Moi, kuvaile hieman itseäsi.. tiedän sitten oletko etsimäni henkilö :)
Olen sellainen kivannäköinen ja olin tosiaan kassajonossa neljän maissa 31.5. muistan sen ihan tarkasti koska vilkaisin kelloa, ja sinä olit viereisessä kassajonossa ja vielä parkkipaikallakin nähtiin. Kyllähän sinä jo aloitukseen niin tarkat tuntomerkit ja kuvaukset laitoit, että olen ihan varma että se olen minä ja sinunkin luulisi olevan ihan varma että se tosiaan olen minä. Eihän tästä nyt voi erehtyä tai luulla väärin ja olla tunnistamatta itseään.
No kerroppa vinkä väriset hiukset minulla ja minkä värisellä autolla lähdin parkkipaikalta :)
Sulla tumma auto, mulla hopea
Juu, niin on,, valitettavasti en ehtinyt nähdä sinun autoasi.
Ens viikolla uudestaan sinne....
Hei nimimerk kivannäköinenmies.. oisko sulla antaa sähköpostios? Voitais sen kautta jatkaa.
Kuvaile minua millainen olen, tiedän sitten antaa sähköpostiosoitteen
No sellainen kivannäköinen, johan mä sanoin.
Joku tuntomerkki
Minä en kirjoittanut tuota äskeistä.. Se oli joku feikki. Miten täällä ketään etsii kun ei tiedä kuka kirjoittelee oikeesti.
No joka tapauksessa.. vaaleahkot hiukset.. ja muistaakseni sillä hetkellä oli ylläsi vaaleet housut.
No vaikka siten etsii, että kirjoittaa heti aloitukseen kunnon tunnisteet, eli juuri tuon vaaleahkot hiukset ja vaaleat housut, ja vähän vinkkiä omastakin ulkonäöstä. Tajuatko edes että aloituksesi on ehkä maailman typerin, koska kuinkahan monta ihmistä eri kassajonoissa tuona päivänä ja tuohon aikaan tuolla kaupassa mahtoi ollakaan? Kuinkahan moni "tunnistaa" itsensä kun sanotaan että "sinä kivan näköinen mies". Vielä "parempi" aloituksesi olisi, jos olisit jättänyt kaupan ja paikkakunnankin mainitsematta.
Kyllä kyseinen mies ois itsensä tunnistanut .. ja ilmeisesti tunnistikin :)
Tuskin.
Tiedoks vaan että kyseinen etsintäkuulutus koskee vain yhtä ihmistä. Teidän muitten on aivan turha kirjoittaa tänne yhtään mitään.
Toki saatte kirjoitella jos teillä ei tosiaan ole parempaakaan tekemistä.
Mikä kaupunki kyseessä?