Kuolemantuomittu sudanilaisnainen synnytti - vapautetaan pian
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014053118360377_ul.shtml
1 Se, joka asuu Korkeimman suojassa
ja yöpyy Kaikkivaltiaan varjossa,
2 sanoo näin: "Sinä, Herra, olet linnani ja turvapaikkani. Jumalani, sinuun minä turvaan."
3 Herra pelastaa sinut linnustajan ansasta
ja pahan sanan vallasta.
4 Hän levittää siipensä yllesi,
ja sinä olet turvassa niiden alla.
http://www.evl.fi/raamattu/1992/Ps.91.html
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014053118360377_ul.shtml
1 Se, joka asuu Korkeimman suojassa
ja yöpyy Kaikkivaltiaan varjossa,
2 sanoo näin: "Sinä, Herra, olet linnani ja turvapaikkani. Jumalani, sinuun minä turvaan."
3 Herra pelastaa sinut linnustajan ansasta
ja pahan sanan vallasta.
4 Hän levittää siipensä yllesi,
ja sinä olet turvassa niiden alla.
http://www.evl.fi/raamattu/1992/Ps.91.html
Vastaukset 20
Vanhimmat
Miksei suojellut Malesian Airvausin lentokoneen matkustajia myös? Maailma on tulvillaan jumlan laiminlyöntejä.
Jumala suojelee ja käyttää OMIAAN. Siinä lentokoneessa ei montaa Jeesuksen seuraajaa ollut. Ja mistäpä tiedämme, missä ko. lentokone on? Löytyykö se lopulta Afrikan sarvesta, jonne on kaapattu lukuisia laivojakin?
vai omiaan, no onpahan rasisti jumala. Tuollaista paholaistako palvelet?
Ei suojellut jumala myöskään lapsia lautassa joka kaatui ja upposi Koreassa.
Kuinka moni heistä oli Jeesuksen seuraaja?
"vai omiaan, no onpahan rasisti jumala. Tuollaista paholaistako palvelet"
Epäusko on oma valinta.
... Uskon saa, kun pyytää sitä Jeesuksen nimessä Jumalalta. Tai huutaa huutaa hädässään Jeesusta apuun. Kuinka moni huusi korealaislaivassa Jeesusta apuun? En yhtään ihmettele, jos joku pelastunut huusi.
sadat lapsetko hukkuivat kun eivät huutaneet jeesusta apuun? Oletko järjiltäsi, ihan hulluja puhut.
Äläpäs nimittele ketään hulluksi! Raamattu kieltää sen ANKARASTI!
Ja muistahan, ettei Etelä-Korea ole mikään kristitty maa:
46 prosenttia eteläkorealaisista ei noudata mitään tiettyä uskontoa.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Korean_tasavalta#Uskonnot
puhuit hulluja, en sanonut sinua hulluksi. Lue tarkkaan poika mitä kirjoitan.
Vapautetan pian..? Koskahan se Sudanin pian on ?
Siis: Uskokaa ja luottakaa siihen, että Jumala suojelee omiaan. On aivan varmaa, että tuo kuolemaantuomittu sudanilaisnainen, joka oli tuomittu hirtettäväksi avioiduttuaan kristityn miehen kanssa ja tultuaan uskoon, turvautui hädässään Jumalaan. Ja niin turvautui moni muukin kristitty, joka asiasta tiesi.
Jeesus lupasi, että kun hänen nimessään Jumalalta jotain pyydämme, sen saamme. Sudanilaisnainen sai. Jumala käyttää häntä työkalunaan, ja pitää työkaluistaan hyvää huolta.
Pistänpä tänne myös erään vanhemman viestini, jonka videot kannattaa ehdottomasti katsoa. Ne kertovat harvinaisen selvästi Jumalan suojeluksesta:
*Faith* 10.5.2014 17:43
Asiasta kymmenenteen, mutta risteistä mieleeni tuli eräs tämän sivun video (monta peräjälkeen, avautuvat aika hitaasti ja saattavat tökkiä välillä):
http://abcnews.go.com/US/survivors-dodge-deadly-tornados-basements-restaurant-cooler/story?id=23511752
Videoilla on useampikin tarina siitä kuinka ihmiset tukeutuivat Jumalaan, kun tornadot riehuivat huhtikuun lopulla Alabamassa.
25 ihmistä selviytyi vahingoittumattomina pakenemalla naapurustosta kirkon kellariin, vaikka myös kirkko tuhoutui. Lisäksi monet tornadosta selviytyneet uskoivat rukoustensa auttaneen heitä - samoin erään perheen isä, joka huusi Jumalaa pelastamaan perheensä. Kaikkein kummallisinta minusta oli kuitenkin se, että eräässä tuhoutuneessa talossa oli pystyssä vain se huone, jossa asukkaat itse olivat, sekä yksi seinä, jossa roikkui USEITA RISTEJÄ!
Natsit tappoivat miljoonia juutalaisia kuoliaaksi keskitysleireillä, arvaappa huusiko joku jeesusta apuun? Ja juutalaisethan ovat jumalan omaisuuskansaa vieläpä.
Kohta faith tulee kertomaan että juutalaiset niskuroivat jumalaa vastaan ja isällisen lempeästi jumala päätti hitlerin avustuksella tunkea omaa kansaansa uuniin osoittaakseen kaapin paikan.
Pelottavaa tässä on se miten järkeenkäypää ja hyväksyttävää tämä on faithin psykoottisessa ajattelumaailmassa.
hän tarvitsee ammattiauttajan apua mutta miten saada hänet sellaisen vastaanotolle.
Mutta kukas se siellä taas keskustele itsensä kanssa? Ei kai vaan jälleen kerran KUI22?
Tässä sinulle pureskeltavaa:
"... Samoin jokainen, joka sanoo veljelleen: 'Senkin hölmö', on ansainnut Suuren neuvoston tuomion, ja se, joka sanoo: 'Sinä hullu', on ansainnut helvetin tulen."
Matt. 5:22
Ja turha kirjoittaa alle, että *Faith** on vainoharhainen, kun luulee minua KUI22:si. Osaan temppusi jo ulkoa, joten keksi jotain uutta. :)
saathansinä luulla minua vaikka kuikaksi, sinun parasta minä vain ajattelin.
Faith, sinä hullu. Paimentolaisten keksimän mielikuvitusjumalasi uhkailut lähinnä naurattavat minua :D
Huh, hienoa!