Edes raiskauksen uhri ei saa Soinin mielestä teetättää aborttia.
Kyllä Soini on maailmanmenosta aika pihalla.
Kyllä Soini on maailmanmenosta aika pihalla.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Soini elää uskontojuttuinen 1800-luvulla.
Ei oo mitään tolkkua Soinin homopakkomielteessä kun melkein jokaisessa blogissaan homoja jahtaa.
"Raiskaajan sperma on pyhää"
isä timo
Jokainen elämä on arvokas. Kuinka moni meistäkin on syntynyt raiskauksen seurauksena.. Moni saa elää koska vaikkapa äiti ei ole halunnut aborttia.
Soini edustaa sitä uskontoa, jossa papit panee kuoripoikia, mutta abortti on synti.
Vittu mitä kaksinaamaisuutta.
Virhe arvio. Mutta kyllä teillä on puheen ja ajatusten uupelo. Kenelle toisten abortit nyt kuuluu ja sillä selvä. Pysykää erossa.
Lääkärit ja hoitajat ovat sitä vaten.
Nuoret opetetaan etukäteen käyttämään Suomessa ehkäisyä.
kommenttia, kun ei oikein muut lämpene typeryydellesi :)
Luule ihan vapaasti noin soiniWätys, jos se oloasi helpottaa!? ; )
Lämpenithän sinäkin.
Jos nainen haluaa tehdä abortin, onneksi siihen ei tarvitse kysyä Soinin mielipidettä. Pitäköön änkyrä mölyt mahassaan.
Persujen ainoa tapa lisääntyä on kieltää raiskatuilta abortti!
onko tämäkin soinille omantunnonkysymys josta ei saa keskustella ja josta pitää äänestää juuri niin kuin ryhmä elikkä soini haluaa...
10.38 äitisi ei halunnut abortoida sinua joten voit nyt vapaasti solvata persuja täällä
perSSuja pitää solvata, sillä juuri sen vuoksi, että niin moni oli liian hiljaa saksassa natsit nousivat valtaan 30-luvulla. tämä on täysin ylivoimainen syy siihen miksi teitä pölhöperSSuja on aivan pakko solvata. varsinkin kun täältä saa myös maailman parhaat naurut. perSSupalsta on tahattoman komiikan todellinen aarreaitta....
>perSSuja pitää solvata, sillä juuri sen vuoksi, että niin moni oli liian hiljaa saksassa natsit nousivat valtaan 30-luvulla. tämä on täysin ylivoimainen syy siihen miksi teitä pölhöperSSuja on aivan pakko solvata.
No kyllähän tuon takia kannattaa ehdottomasti persuja solvata.;)
> varsinkin kun täältä saa myös maailman parhaat naurut. perSSupalsta on tahattoman komiikan todellinen aarreaitta....
Just joo, itsepä sen sanoit ja itse olet myös palstan ylivoimaisesti paras tahattoman komiikan kehittäjä ja pelle. HEH!
Taisi ottaa kovastikkin luonnonpäälle, kun Halla-Ahon Jussi sai äänivyöryn (n.80 000)
Revi siitä pelle komiikkaa!
Huvittavinta muuten oli se kun Ervasti kumppaneineen piirsi Jussista pilakuvan, niin Jussi vei heitä 6-0 laittamalla pilkkakuvan faceen kuvakseen, niin nämä herrat hermostuivat ja kehoittivat Jussia poistamaan sen. (siis Jussista itsestään tehdyn pilakuvan???) HEH HEH!
Mielenkiintoista oli sitten seurata näiden turpaansa saaneiden vastustajien kommentteja, joissa paheksuttiinkin Jussia mitä ihmeellisemmin perustein ko asiasta???
Kyllä se vain vaikeaa on mennä näiden vihervasureiden päänsisään ja yrittää löytää sieltä edes pientä loogista viisauden valoa, sillä niin on moraaliton aivopesu perusteellisesti tuhonnut myös aivosolujen udelleen kehittymisenkin, että kun heitä pikkusenkin nappaa kärsään, niin jokeltelevat pelkkää aivotonta älämölöä. :)
Se on ihan sama onko teitä yksi tai kymmenen, niin Jussi hoitelee teidät vasemmalla kädellä älykkyydellään. :)
Eiköhän meillä jokaisella ole asioita, joista saamme ja voimme olla jotain mieltä - vaikka tietenkään kaikki eivät tykkää ! Aborttioikeus on vaikea asia, ja omasta mielestäni se on pääsääntöisesti naisen itsensä päätettävissä.
Silti olen sitä mieltä, että myös muille mielipiteille on paikkansa ja sijansa asiassa, enkä siis osaa kuvitella, että osa porukasta voi tuomita jonkun mielipiteen huonoksi tai vääräksi asiassa, joka on pitkälti kai jonkinasteinen omantunnon kysymys jokaiselle.
Tuntuu kuitenkin olevan niin, että antipersulla on niitä ainoita ja oikeita mielipiteitä asioista, juuri niin, kuin mistä haukkuu mm. Soinia ja persuja ;)
perSSun mielestä 1 1=3. tämä on hänen mielipiteensä ja hän katsoo että hänellä on siihen täysi oikeus. hän pitää sitä myös juuri yhtä arvokkaana kuin fysiikkaan liittyvää lausemaa E = MC toiseen.
katu ku Soinille kaikki elämä on pyhää. Sillä siisti.
Ai miksikö? No ei Soini tuohon vastusta tiedä, joten hän toteaa että kaikki elämä on pyhää.
nojaa, tiettyjen elämä ei ole ihan yhtä pyhää jos vaikka väri tai uskonto on "väärä".
Eli kyseessä on tyypillinen katolinen.
Onko Halla-aho katolinen kun hänelläkin pedofilia on jotenkin keskeinen juttu? Vai liittyykö tuo vain katolisiin pappeihin. Siis katolisuuden aateliin ja johtajiin.
Mutta on se vaan niin pyhää! Niin pyhää!
Kai myös kondomin käyttöä paavin tavoin?
Ajanhukkaa!
Valistetaan nuoria muuten.
Muistellaanpa tätä:
Vanhanen: Kaikki eivät tajua talouskriisiä
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/12/30/vanhanen-kaikki-eivat-tajua-talouskriisia/200833266/12
Soinilta talouskriisi unohtunut?
>Soinilta talouskriisi unohtunut?
Ai, niinkö sinusta?
Oikeasti Soini on sanonut jo pitkään, että jos nykyistä hallitusta ei saada pihalle, niin tätä maata kohtaa ennennäkemätön lama, joka on Kreikan luokkaa.
Soini on sanonut tämän jo pari vuotta sitten ja myös alkaa näyttämään, että tässäkin asiassa hän oli oikeassa.
Jos nyt tuo ryhmä rämä (hallitus) jotenkin edes repaleisena ilman tolkunpolitiikkoa/ vastuunkantajaa sekä verkkosukkaa konttaa viimeisillä voimillaan maaliin, niin varmaan toteavat, että mitään ei voitu kaik, män ja sinne jäip kaik konneet ja vehkeet ja päälle tulee vielä sotakorvauksiakin suuremmat tukipakettimaksut meille veronmaksajille ja lapsillemme. PERKELEEN TUNARIT!
Seraava hallitus muodosti sen sitten mikä ryhmä tahansa saa hallintaansa tuhotun maan ja se tietää valitettavasti entistäkin kurjempia aikoja.
Eräät tomppelit ovat vieläkin ulkona siitä mitä tälle maallemme on tehty pysyvästi.