Hiljan uutisoitiin, että Maria jää yllättäen pitkälle sairauslomalle. Ja nyt tieto, että Jungnerit palaavat ehkä yhteen? Burn out tulee mieleen..?
Mitä ihmettä? Eikä ole monta viikkoa, kun kuulun Ylen puheesta, jossa Maria juonsi maanantaisin parisuhteseen seksiin tms nivoutuvaa ohjelmaa, miten vihjasi olevansa varattu. Käsitin, että kyse oli uudesta suhteesta. Tuli mieleen nyt, että tuore suhde ei kestänytkään ja jättikö mies? Tällä kertaa niin. Maria kertoi aiemmin, että hän ollut jättäjä kahdessa erossa.
http://www.mtv.fi/viihde/televisio/artikkeli/maria-jungner-jai-sairauslomalle-takaisin-toihin-vasta-syksylla/3404812
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014060218362386_vi.shtml
Mitä ihmettä? Eikä ole monta viikkoa, kun kuulun Ylen puheesta, jossa Maria juonsi maanantaisin parisuhteseen seksiin tms nivoutuvaa ohjelmaa, miten vihjasi olevansa varattu. Käsitin, että kyse oli uudesta suhteesta. Tuli mieleen nyt, että tuore suhde ei kestänytkään ja jättikö mies? Tällä kertaa niin. Maria kertoi aiemmin, että hän ollut jättäjä kahdessa erossa.
http://www.mtv.fi/viihde/televisio/artikkeli/maria-jungner-jai-sairauslomalle-takaisin-toihin-vasta-syksylla/3404812
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014060218362386_vi.shtml
Vastaukset 43
Vanhimmat
Kuka on Maria Jungner?
Ai kuka?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Maria_Jungner
Tyhjä arpa, siinä se.
Ottaa päähän tuo Junkkerin pariskunta.
Pitää roikkua palstoilla keinolla millä hyvänsä. Ja niitähän tuntuu löytyvän.
Huvittavaa kun Mikko Junkkeri sanoi,että taluttelin Mariiaaa siksi,kun leidillä oli niin pitkät kengät, tarkoitti ilmeisesti korkeat korot. Yäk!
Ollaan kuin kakarat hiekkiksella...
Naimisiin joo pitää päästä, tajuamatta AVIOLIITON SYVINTÄ SANOMAA. sitten taas vuosi, niin erotaan......
Kyllä pitäisi laittaa joku määrä-aika, ett jos noi turhakkeet menee naimisiin ja ero on vuoden päästä, niin ei uusii aviksii seuraavaan 5 vuoteen ainakaan.....
Hitto, että pistää vihaksi.
Noita on taviksillakin.
Mennään naimisiin ja erotaan viikon päästä.
Oli vaan kiva saada paljooon lahjoja ja pitää bileet........
Hyi hel.vetti!
Jos työpaikkana on tämä ei voi olla penaalin terävin kynä
http://www.yleisradio-yle.blogspot.fi
Junkkerin pinnat on laskeneet valtaisa verkkomediakampanjointi pitää huolen siitä että ukkoa ei enää seuraavissa eduskuntavaaleissa valita jatkoon
Onkohan tässä nyt jotain takana? Vähän tuntuisi siltä! Joku hommahan tässä nyt on! Jostain tässä nyt jätetään kertomatta! Ellei sitten ole liiankin avoimesti nyt tiedotettu! Vähän kallistuisi jopa siihenkin tai sitten salaillaan jotain asiaa ja siksi kerrotaan kaikki!
Eikös iltalehti uulu samaan kerhoon, kun fakta tiedottaja 7. Toisaaltaan saikulle voi jäädä, jos se katotaan sopivaksi työnantajan puolelta. Se menisikö ex pari kimppaan, en usko. Tämä Juugner polikikko on politiikassa, ei sellasella ole aikaa parisuhteisiin sellasiin oikeisiin.
Juttu lienee taas repästy hihasta, kun palstatilaa jäi tyhjäksi ja se pitää jollakin täyttää. Lisäksi suomi juntti tuntuu uskovan satuja, kuten ennen.
Tuo muija on edelleen hyvässä iskussa ja aika pitkä jono on heti ovella, jos ilmottaisi ottavan uuden miehen. Samassa jonossa se ex. mieskin olis.
Lehtiä ei vaan myy seuraavissa vaaleissa entisen kansanedustajan ja tavis televisioduunarin toheloinnit
Jälleen yhdessä? No, mikäs siinä ja hyvä niin.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2014060218362466_vi.shtml
Onko Maria töissä???
Voihan sitä olla yhdessä, seksihän on toisarvoinen asia parisuhteessa.
Sinulle suojatyö, etkö seuraa aikaasi, onko Maria töissä. On erittäin näkyvässä työssä, josta on jäänyt nyt sairauslomalle. Palaa loman jälkeen omaan työhönsä.
Näkyvä työ? television uutistenlukijan posti ei ole yhtään sen näkyvämpi kuin kirkkimalli karamellia mainostavan pepsodentin hymy maikkarin mainoksissa erotus nuissa se että yleensä mainoksissa olevat pepsodentit on upeita uutistenlukijan työ ei ole itsensä korostaminen vaan asian mistä kertoo sen kertominen kiinnostuneille vain mieleltään sekoa kiinnostaa tavis uutistenlukijan paidan väri
Paitsi että Maria Jungner ei ole uutistoimittaja, vaan kuuluttaja ykkösellä. Uutistenlukijoita ei enää ole. Jokainen uutisankkuri Matti Röngästä lätien kokoaa itsenäisesti päivän uutisvirrasta uutispaketin ja ilmestyy sitten vielä muutaman kerran illassa lukemaan uutiset.
No kyllä sitä kohta saadaan lukea tilitystä miksi jäi saikulle. Itse epäilen masennusta kun entinen kulti ei päässykkään mepiksi ja kaikkee sellaista mitä julkkisnainen ei kestä.
Onneksi niit juttuja, ei ole pakko lukea.
Mua oksettaa kumpikin tyhjäpää, että skippaan kaikki nettijututlehdistä ja paperiversiot..........
Täysiä turhakkeita, molemmat.
Hah jäänyt saikulle et saa olla yhdessä ukkonsa kanssa, niin tulista vissiin rakkaus että polttelee.
Molemmilla pakko olla jotain mielenterveysongelmia. Ei ole normaalia olla joka toinen vuosi aviossa ja joka toinen heilua muiden kanssa. Maanisdepressiivistä touhua...
Pari tuhnuketyrkkyä roikkuu hinnalla millä hyvänsä julkisuudessa.
Ai niin, eduskuntavaalithan onkin tulossa.
Unohtakaa nää sossut.
Vähän väliä se muija on sairiksella. Ei kestä normaalia työntekoa. Nyt varmaan pitää keskittyä Mikaeliin ja olla yhtäaikaa lomalla kuin kansanedustaja.
Yltiöpäisen huomiohakuisia ja julkisuudenkipeitä ihmisiä molemmat. Veikkaanpa että pian hehkutetaan joka lehdessä kuinka vihdoin tajusimme että olemme toisillemme tarkoitetut ja kuinka rakkautemme on niin äärimmäisen ainutlaatuista jne jne.
Mikaelia keljuttaa kun ei saa loistokkaampaa duunia kun kuvittelee olevansa niin tajuttoman briljantti yritysjohtaja ja visionääri.
Matkalla varmaan burnis vaativan työn takia. Kova on vastuu tällä *ohjelmajohtajalla* ..
Hshhhaaa..
Mikäs se on YLE:llä virkistyslomia jakaessa kun rahoitus on taattu seuraavaan jääkauteen asti. Voisin kuvitella että YLE:n työterveyslääkäri ei mieti kahta kertaa antaako saitsua vaiko ei. Ykstyisellä saitsua ei saa noin vain jos vähän ahdistaa.
Maria vinkkas noin kuukaisi sitten että hänellä on uusi rakkaus! Ei sitten kauan kestänyt.
Nyt vanha rakkaus tullut lohduksi ja miten lienee tosiasiat. kuulin radiosta että Mikael ei olisi vahvistanut vaan aika näyttää...
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288685702126.html
Aivan. Maria sanoo olevansa onnellinen ja löytänyt mukavan seurustelukumppanin.
Marian isähän on Aarre Elo. Hauskuuttajamiehiä. Tytär tullut isäänsä. Viljelee huumoria meille taviksille.
Mutta Mikaelin uraa nämä typerät teinisekoilut ei ainaakaan nosta.
Poliittinrn ura taitaa olla ohi.
Yllellä harvinaisen huonot palakat
Uusi rakkaus? kuka kätehensä lyö leppäpuuhun jolla olla kaikki inkkarit kanootissa ei tavisbrunetti joka ei eroa massasta muusta kuin tyhmyydestä
Toukokuun alussa uusi mukava seurustelukumppani? Mitä nyt tulee mieleen, niin se ei toiminut kauan ja siitä seurannut masennus. Taisi mies jättää eikä Maria?
Maria oli tänään klo 17.00 kuuluttamassa punaisessa "mekossaan"
todella seksikkään näköinen.
Upea aikuinen nainen !
No voi jestas mitä kirjoituksia täällä toisten elämästä! Mitä meille kuuluu heidän elämänsä, ja mistä tiedätte miksi sairasloma?
Ilkeitä kommentteja, hyi hyi
Antakaa nyt ihmisten olla!
Eiks kaikki pitäisi lähteä siitä että Junkereiden pitää antaa meidän olla eikä tunkea naamojansa kokoajan näkösälle. Mikä oikeus näillä on tunkea meidän elämään lehdistön kautta. Jos p a s k a a etsii niin kyllä sitä löytyy.
Nää on niin s a a t a n a n pässejä ettei ole tosikaan.
Seuraava otsikko varmaan kuinka Marialla meni tampooni p e r s e e s e e n ja sattu niin kauheasti ja Mikaelilla on samaa aikaan anaalitappi nenässä. Molemmat vaivoistaan 4 kuukakuden saikulle jotta on aikaa antaa lehdistölle lausuntoja vaatekaapin sisällöstä sekä näistä sairauslomaan johtaneista moniongelmista.
hohhoijakkaa nyt sitten saadaan lukea seuraavat puolivuotta jokaikisestä lehdestä,mitä tämä lemmenpari touhuaa.pussattu keskellä Helsinkiä ja kävelty käsikädessä siellä ja täällä....ääärrrgggg..anna mun kaikki kestää...mihin pakoon,ettei tarvii nähdä yhtään lööppiä tuosta tilhihyyppä porukasta.
Pitäähän sitä olla sairaslomalla, että jaksaa Mikaelin kanssa. Töistä viis
En rakastelisi jyrsijän kanssa vaikka saisin säkin rahaa
http://personal.inet.fi/cool/djfunk/marsula/pics/wagner01.jpg
http://www.pokerista.net/wp-content/uploads/2010/04/Mikael_Jungner.jpg
EVVK. Naisella on aina kaikki asiat päinmäntyä, sairaslomalla aina, mutta aivan valtava hinku julkisuuteen. Ja ukko juoksee kielipitkällä kuolaten kaikkien naisten perässä. Ällö pariskunta.
Nyt on oiva tilaisuus laittaa turhake kuuluttaja Maria J. kilometritehtaalle samoin koko tv-kuuluttajamisukkakaarti syömästä veroeurojamme. Ärsyttävä ämmä tv-kuuluttajana toimiessaan.
Jos nykyaikana ei pysty tv-ohjelmia hakemaan lehdistä, netistä, älypuhellimista ym niin miten ylipäätään osaa avata edes telkkarin?!
Ja naurattaa ne niitten kuulutukset, alkuillasta kertovat mitä illallalla tai seuraavana päivänä tulee töllöstä,,, maksavatko ne tuosta vielä palkkaakin niille?
Lauri Karhuvaaran kanssa tekemään tv-ohjelmia Pohjois-Koreaan. Maria kuuluttaa ja Lauri haastattelee vedet silmissä. Paluulippu vasta kun Pohjois-Koressa on länsimainen demokratia.
Maria pitkälle n.....ma lomalle. Ihmetyttää Marian ja Mikaelin julkisuus -
hakuisuus. Jotain tosi tyhmää noiden kahden ihmisen persoonoissa on.
Ketään ei ihan oikeasti kiinnosta heidän sekoilut...YLEENSÄ, KUN SUHDE
ALKAA TOISEN OLLESSA AVIOLIITOSSA. ELI TEHDÄÄN AVIORIKOS. EI
SUHDE KESTÄ....
Onko taas vaalit tulossa, kun turhakepari tyrkyllä julkisuuteen keinolla millä hyvänsä.