uutista ei löydy . Kunnianloukkauskorvaukset tulevat olemaan ruhtinaalliset.
Toivottavasti kokoomuksen rikoksia paljastuu samalla.
Kun A Auer vapautetaan murhasyytteistä, niin päivänpolttavampaa
12
119
Vastaukset
- NIITÄ KYLLÄ KYRSII!!
Annelista tulee UPPORIKAS leski. Kylläpä sitten joitain henkilöitä KYRSII! KYRSII!!!
- Urho Gekko
Murhainhon pahimmat sekopäät ovat jo hieman jarrutelleet solvauksissaan. Mutta vanhat tekstit ovat tallessa. Seppo Lehdon tuomio on hyvänä tasona tulevia tuomioita laskettaessa.
- Osa valmiina
Enemmistö poliiseista on kokoomuslaisia, joten osa on jo paljastunut:
http://poliisirikollisena.wordpress.com/tag/anneli-auer/
http://poliisirikollisena.wordpress.com/tag/ulvila/
Teksteissä on päällekkäisyyksiä, mutta ne eivät ole silti täysiä kopioita keskenään. - Paaterroristi
Paatero sukua Auerille?
-Sama ulkonäkö
-"Joku/jotkut" korkealta taholta yritti estää Auerin tutkimisen.
-Paateron vaimo järjesti Auerin lapsille 6000 euron kuukausituen, millaista summaa ei tähän asti ole maksettu vielä yhdellekään. Yleensä summat pyörivät muutamissa sadoissa euroissa per lapsi. - Vailla tunteita
Näkeehän sen Anneli Auerin naamasta, psykopaatti kylmä tunteeton murhaaja.
- Ei kunnianloukkausta
Jos AA vapautetaan niin kunnianloukkauskorvauksia ei tule euroakaan. Sitävastoin korvaukset kärsitystä vankeusajasta voivat olla suuretkin. Asia riippuu siitä mistä syytteistä AA vapautettaisiin, murhasyyteestä vai kaikista.
Politiikan yhdistäminen tähän kertoo kirjoittajansa tyhmyydestä.Lasten hyväksikäyttöjuttu on lopullinen ja sitä seitsemää vuotta Anneli istuu parhaillaan kera poikaystävän.
Ajan merkit on sellaiset ettei murhasyyte tule kaatumaan.- hyvä-veli-Suomi
Sologdin kirjoitti:
Lasten hyväksikäyttöjuttu on lopullinen ja sitä seitsemää vuotta Anneli istuu parhaillaan kera poikaystävän.
Ajan merkit on sellaiset ettei murhasyyte tule kaatumaan.Hyvin sanottu. Ajan merkit ovat osoittaneet pikku piirien hyvä-veli-korruption virkamieskunnassa.
www.anneliauer.com
Kuka tuntee kenetkin Kokoomuksesta, kuten käräjätuomari Annette Santamaa entisen ministeri Anne Holmlundin, joka taas tuntee Paateron poikineen jne. Yritys on kova, ettei murhasyyte kaatuisi. - Hölmlund
Tapauksessa on taatusti mukana politiikka ja luultavasti myös poliitikkoja.
- korvauksia tulee
Lapsille joudutte maksamaan. Ip-tiedot tosiaan tallessa ja lasten solvaajat joutuu maksamaan isot korvaukset. Murhaajapedofiili pysyy vankilassa niin kuin pitääkin.
- SyyttömätVankeudessa
Kuvitteletteko tosiaan että ne MYÖNTÄIS tehneensä virheen?
Saati sitten että ne peruis sen tuomion (vaikka se onkin väärä)
koska sitten ne joutus tunnustaan tuhonneensa koko perheen elämän
ja maksaa valtavat korvaukset.
Niin kauan kun ne jästipäisesti väittää että "kyllä se voi olla silti totta vaikkei mitään todisteita olekaan" niin ne voi esittää olevansa "oikeassa".
Suomen polisi- ja oikeuslaitos on vuosikymmeniä jäljessä muista oikeusvaltioista.
Täällä poliisikuulustelutkin suoritetaan salassa, videoimatta niitä, jotta poliisi voi aivopestä ja painosta kuulusteltavalta haluamansa lausunnon (kuten tässäkin kävi).
Muualla sivistyneissä länsimaissa ja oikeissa oikeusvaltioissa kuulustelut tottakai tallennetaan jotta voidaan varmistua poliisin kuulustelutekniikoista.
Katsokaa vaikka elokuva TOSItapahtumista, jossa kerrotaan 1960-70 luvun Englannista, jossa samaan tapaan kuin nykySuomessa, SYYTTÖMIÄ tuomittiin vuosikymmeniksi vankeuteen:
Gerry Conlon his book: Proved Innocent
http://www.youtube.com/watch?v=hKStHFqgZeY - Paaterroristi
Holmlund ja Sami PAATERO tuhosi huumepoliisien kuulustelunauhat!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1313196Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk622831Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352222Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1042131Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1312002Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441971Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101252Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville121035Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671004Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77920