HÄTÄ VALHEITA
Näin tässä katolisten puolustelun heidän onnettomaan oppiinsa. He väittävät kun on LUUK.1:34. Niin Maria sanoi enkelille: "Kuinka tämä voi tapahtua, kun minä en miehestä mitään tiedä?"
He väittävät en miehestä mitään tiedä on preesens muodossa ja näin olisi ikuinen asia. HAH HAH HAAA!!! Kuka voi noin naurettavaa väittää???? Että sen hetkinen tila olisi pysyvä. Ei Maria ollut vielä silloin raskaanakaan ja se on myös preesens muodossa. Asia pitäisi olla futuuri muodossa että en koskaaan tule tietämään miehestä mitään. Eihän tällä hetkellä suomalaisista koulutytöistäkään n.10 vuotiaina moni vielä tiedä miehestä mitään, mutta jo 12-13 vuotiaana ovat ensimmäistä kertaa miesten (poikien) kanssa eli tulevat vielä tietämään nämä 10-vuotiaat muutaman vuoden kuluttua.
Samoin on hatara MATT.1:25. eikä yhtynyt häneen, ennenkuin hän oli synnyttänyt pojan. Ja hän antoi hänelle nimen Jeesus.
Selvästi ennenkuin ei ole että koskaan. Pitäisi tuo mennä jo vahvaan kalloonkin että asia on ettei Maria ole ollut ikuinen neitsyt.
HÄTÄ VALHEITA
1
59
Vastaukset
- drgrdgd
"Pitäisi tuo mennä jo vahvaan kalloonkin että asia on ettei Maria ole ollut ikuinen neitsyt. "
Ei se ollut neitsyt silloin kun pamahti raskaaksi 12-vuotiaanakaan, hätävalhe että ei olisi joutunut kivitetyksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2246890SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1963521Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti263309"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1902279SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1421812Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401797Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1181523Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141096- 1241088
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18944
