Vai onko jotakin haastajaa näköpiirissä?
Jussi Halla-aho - Suomen sivari numero 1 tällä hetkellä
2
125
Vastaukset
- juupajaa
Niin se on oikeesti ollut vielä umpivihreä oikea viherpiiparokin miten miehellä on nuin mielimuutunut. Sekä vaimona maahanmuuttaja vaimokin. Niin miten se on oikein.
Sivariksi ryhtyminen vaatii mieheltä tiettyä vakaumusta (ennemmin vakaumusta kuin keksittyä sellaista)!? Mikä on Jussi Halla-ahon vakaumus, kun aina on maahanmuuttajien kimpussa hyvin kohtuuttomalla tavoin...on nationalismin puolella kaiken päivää (sellainen on minusta hyvin ristiriitaista)! Sivarille tärkeitä on ihmisoikeus ja muuu ymmärrys, mutta kunhan Jussin ei tarvi aseeseen tarttua niin se ei tulisi riittää vakaumukseksi!?
Sitähän Halla-Aho poraa jatkuvasti monissa haastatteluissa, kunnei koskaan käynyt inttiä! Nyt yrittää hyvittää sen nationalismilla. Suomi on suomalaisten paikka elää ja seuraavaksi täältä tulisi lähteä pois kaikki kahden kansalaisuuden omaavatkin, jonka toinen vanhempi on suomalainen. Yksikään suomalainen ei ole mitään puhdasrotuista tai -kansalaisista. Suomalaiset jos alkaisivat hieman tutkimaan sukuaan niin saattaisivat tiedostaa sen että jokainen suomalainen on sukua joko ruotsalaiselle, saksalaiselle tai venäläiselle jne. Ei me oltais kyetty elämään kansana vain "insestin" varassa näin pitkään, jota monet Halla-Ahon kannattajat varmaan hyväksyisivät....joka olisi "insesti" että serkut panisi toisiaan!!
Olen selvitellyt sukuani ja itse olen päässyt häneen: http://fi.wikipedia.org/wiki/Burkhard_Christoph_von_Münnich
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait483250Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3933Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3810Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68780Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60714- 15688
Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32611Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es21601- 42590
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3569