Kyseltiin, joten . . . Media7 Raamattuleirit 2014

Raamattuleirit kesällä 2014

Media7 Raamattuopisto järjestää kaksi Raamattuleiriä kesällä 2014. Leireillä on raamattutunteja musiikkia, pienryhmiä ja mukavaa yhdessäoloa samanhenkisten ystävien seurassa kauniin luonnon keskellä. Tilaa on myös kysymyksille, rukouspalvelulle ja henkilökohtaiselle sielunhoidolle.
Kallioniemen leirillä myös nuorten raamattukanava, jossa aktiviteetteja ja ryhmäopetusta erityisesti nuorille.

RAAMATTULEIRI 1. Kallioniemessä 30.6. - 6.7. Puhujina: Aimo Helminen, Atte Helminen, Klaus Kalliokoski, Sibrina Kalliokoski, Veli Keronen, Veli-Lauri Kotilainen, Matti Markkanen, Arja Nurmilahti, Jaakko Pappinen ja Taneli Pirskanen.
RAAMATTULEIRI 2. Toivonlinnassa 14.7. – 20.7. Puhujina: Kalervo Aromäki, Ioannis Giantzaklidis, Kerttuli Giantzaklidis, Aimo Helminen, Jorma Katainen, Arja Rytkönen, Onni Rytkönen, Joel Saarinen ja Jyrki Vehkavuori.

Hinta: aikuiset 189 € Kallioniemessä ja 210 € Toivonlinnassa. Lapsille alennetut hinnat iän mukaan.
Alle kouluikäisille lapsille myös omaa ohjelmaa.
Ilmoittautumiset Media7 Raamattuopiston toimistoon, os. PL 200, 00121 Helsinki, puh. (0400 200 770 tai [email protected]

http://kallioniemenleirit.net/
http://www.lanut.fi/leirit
http://toivonlinna.adventist.fi/
http://www2.media7.fi/

0

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

        ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
        Maailman menoa
        270
        17576
      2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

        Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
        Maailman menoa
        188
        12481
      3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

        "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
        Maailman menoa
        73
        6222
      4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

        Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
        Henkirikokset
        34
        5158
      5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

        Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
        Maailman menoa
        77
        5038
      6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

        ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
        Maailman menoa
        57
        4184
      7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        51
        3773
      8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

        Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
        Maailman menoa
        100
        3702
      9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        67
        3486
      10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

        PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
        Maailman menoa
        146
        3169
      Aihe