Säätiedotus.

summer day

Säätiedotus töistä. Täällä sataa ja kyllä viduttaa. Olen ihan läpimärkä. Tai en ihan läpi märkä, koska tuolla kiveksien ja persereiän välissä jossakin tuntuu olevan pieni kuiva alue. Tosin ei sekään enää kovin kauan.

Ei muuta. Jatkakaa...

12

215

Äänestä

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • summer day..

      Päivitystä aiheeseen.

      Voi voi nyt meni sekin ei ole kuivaa enää ollenkaan.

    • summer day

      Ainakaan ette voi sanoa minua kuivaksi. Niin!

      • summer day

        Pitääkö aina minun nimmaria lainata. Mua nukuttaa. Hyvät yöt, vai oliko ne työt.


      • summer day

        Joo ei ole tuo summer day kuivakka mees....


      • summer day
        summer day kirjoitti:

        Joo ei ole tuo summer day kuivakka mees....

        Minä olen alkuperäinen "summer day". Muut ovat kopioita, nimmarini lainaajia. Kaikki ylläolevat kommentit. Eikä avauskaan ole minun tekemä.


      • summer day
        summer day kirjoitti:

        Minä olen alkuperäinen "summer day". Muut ovat kopioita, nimmarini lainaajia. Kaikki ylläolevat kommentit. Eikä avauskaan ole minun tekemä.

        Ei olekaan koska avaus on minun tekemä sillä minä olen aito summer day. Sinä olet wannabe summer day eli olet nimirosvo ja trolli. Et viitsisi ottaa omaa nimimerkkiä? N


      • summer day
        summer day kirjoitti:

        Ei olekaan koska avaus on minun tekemä sillä minä olen aito summer day. Sinä olet wannabe summer day eli olet nimirosvo ja trolli. Et viitsisi ottaa omaa nimimerkkiä? N

        Avauksesi teit minun nimmarillani. En ole nimirosvo, enkä trolli. Äläpäs nimittele minua, sinä vajaaälyinen luuseri. Minun nimimerkkini on se ensimmäinen. Menikö jakelluun, onttoon aivokoppaasi.


    • summer day

      Onko palstalle saapumassa paskamyrsky, vai muuten vaan sonta iskee tuulettimeen??? Minä vaan kysyn.

      • summer day

        Ilmeisesti paskamyrsky iskee, eikä siitä ole tiedotettu säätiedotuksessa. Sitä saa, mitä tilaa, se pitäisi aina muistaa. Rapatessa roiskuu. On sulla pokkaa, lainasit nimmariani. Eikö oppi, jumakauta ole mennyt sinun homehtuneeseen kaaliin, että toisen nimmaria ei lainata. TAJUATKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, pösilö, jauhoaivo, pölyaivo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. JA PISTE.............................................................................................


    • summer day

      Jopa ulkomailta asti ihastellaan suomalaista kesäsäätä. Ollaan me vaan aika veijareita. Hyvä Suomi!

      "Hakkaa päälle suomenpoika, ettei muut maat meitä voita.". tilulilulei.. Suomi menisi kirkkaasti voittoon "maailman vittumaisin kesäsää" kilpailussa.

    • summer day

      penii

      • minä, summer day

        Mikä penii? Eikö sulla ole omaa nimmaria. Onko nimmarisi hukassa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1802
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      871
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      636
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      96
      604
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      528
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      515
    Aihe