Kääntää takkinsa,se on melko varma juttu
Antti Rinne huomenna
takinkääntäjä,.
1095
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Märkä päiväunesi ei toteudu vaikka moni niin toivoo
Takki käännetty,lakot alkakoon
Eikö se Antti Rinne uskaltanut tulla eilen Eduskunnan kyselytunnille, koska loisti poissaolollaan? Meinaa varmaan, että kesäloma pelastaa hänet? Jyri Häkämiehen mukaan Suomi on kurjassa kunnossa ja taloudesta vastaavan pitäisi olla kyllä nyt juklisuudessa mitä hän aikoo asian tiimoilta tehdä. Hänellähän piti olla paremmat vehkeet työkalupakissa, kuin edeltäjällään Jutta Urpilaisella. Onhan siellä Antti Rinteen työkalupakissa ne munatkin, jotka Jutta Urpilaiselta puuttuivat ja tämän munattomuuden takiahan hänet demareiden puoluekokous hylkäsi.
Vaalien alla ja jälkeen on kerrottu PerSujen toimesta suuria määriä lupauksia, vähäosaisten ja työväestön kannalta tyhjiä puheita, ahdasmielistä omantunnonvapauden kahlintaa, vainoharnaista rasismia ja mitä muuta vielä.
PerSut ovat julkituoneet vuodesta toiseen sitä, kuinka he ovat Suomen johtava "työväen ja vähäosaisten asialla" oleva puolue.
Viimeistään tulevissa vaaleissa nähdään, että tässä ei tietenkään ole mitään totuuden pohjaa, sillä jos PerSut nyt sinne hallitukseen pääsisivät ensi vaaleissa, niin se, mitä tapahtuu päivänpolitiikassa on se, että mikään ei muutu.
Lue uudelleen: mikään ei muutu (eli Soini menee ruotuun kuin alokas armejassa).
Perussuomalaiset eivät tuo mitään muutosta vähäosaisten asemaan hallitukseen mennessään, vaan jatkavat nykymenoa oikeistolaisten kumppaniensa kanssa. (mitenkä se nykytilanteessa on edes mahdollista. Ei Soinilla sellaisia kykyjä ole että rahaa osaisi taikoa)
Kun ajattelee sitä, että PerSut eivät tule tuomaan mitään merkittävää muutosta EU-/globalisaatiopolitiikkaan ja yhteiskunnallisen eriarvoisuuden suhteen ja että he ovat läpeensä Nato- myönteisiä ja kaiken tämän päälle vielä vainoharhaisen maahanmuuttovastaisia, niin siinä sitä nyt sitten on sitä "jytkyä", sitä kaipaaville.
Rinne täysi fiasko,ei mitään tolkkua
"Ammutaan" alas, lyhyt ura, jos jatkaa Jutan tiellä!
Ei turha äijä,nyt jo vientieollisuus pysäytetty
Joutaisi mokoma läski jo erota.
Stupin kanssa kääntävät
takikäätöjä ja lakkoja ja monelle kenkää persuksiin,siinnä Rinteen saavutukset tähän asti