USAn ja NATOn ilmavoimien alennustila syvenee.
Eilen muutaman tunnin sisällä putosi 2 amerikkalaista USAn ja NATOn konetta, F-A-183 ja Harrier AV-8B, yhteensä 4 kuollutta lentäjää.
Kalusto vanhenee eikä USAlla ole rahaa huoltaa koneita.
Eilen muutaman tunnin sisällä putosi 2 amerikkalaista USAn ja NATOn konetta, F-A-183 ja Harrier AV-8B, yhteensä 4 kuollutta lentäjää.
Kalusto vanhenee eikä USAlla ole rahaa huoltaa koneita.
Vastaukset 7
Vanhimmat
USA huoltaa koneitaan täysin entiseen tapaan. Kun koneita on 14.000 niin onnettomuuksia sattuu aina joskus.
Vernäjällä niitä on kaikkein eniten!
2 knetta tippuu saman tunnin aikana eri tehtävissä: USAn ja NATOn ilmavoimat lahoavat.
Niitä kuoli 7.
USAn ja NATOn ilmavoimat ovat katastrofaalisessa tilassa.
Kaksi USAn ilmavoimien taisteluhävittäjää putosi vuorokauden sisällä.
Ensimmäisenä tuhoutui AV-8B Harrier maahansyöksyyyn ja heti perään laskeutumisyrityksessä FA-18E Hornet.
USA:n ilmavoimat on täysin normaali-iskussa. Kun on 14.000 konetta niin myös onnettomuuksia sattuu! Ei kuitenkaan niin usein kuin Venäjän ilmavoimissa.
Ukrainan liittovaltiota ajavat ampuivat alas Kiovan Antonov-tiedustelukoneen. USA ja NATO eivät uskalla tuoda omia tiedustelukoneitaan alueelle, koska ne ammutaan ja hakkeroidaan alas.
USAn hallitus teki päätöksen, että USA ei enää kerro julkisesti tiedustelukoneistaan ja miehittämättömistä pommikoneistaan, kun niitä on hakkeroitu alas.