Supo kiristää Tuomiojaa

Tuomiojan takinkääntöä voidaan vain vasemmistossa ihmetellä, vasurista kokoomuksen pahimmmaksi valhepropagandiksi Ukraina-kysymyksessä !

Onko Tuomioja- ei Sorsa- se etsitty Stasi-listalainen ja Tuomioja yrittää kuitata kaiken nykyisellä Ukraina-roskalla ? Sorsan takia Stasi-lista ei ole Koiviston kassakaapissa.
761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ukrainassa on tapahtunut Venäjän laiton interventio. Rajoja on siirretty voimaan nojaten. Se on fakta sanoi Tuomioja mitä tahansa. Hän on fiksu ja sanojensa mittainen mies. Älkääpäs kommarit yrittäkö vääristellä asioita.

Äänestä
  • Tuo ei paranna Tuomojan asemaa. Jos tietäisit Venäjän asevoimat...jatkosota oli vain leikkiä..

    Äänestä

  • the same kirjoitti:

    Tuo ei paranna Tuomojan asemaa. Jos tietäisit Venäjän asevoimat...jatkosota oli vain leikkiä..

    Jos asenne on tuo, eikö kannattaisi liittyä Venäjään? Palata ajassa 50 vuotta taaksepäin, kieltää suomnenkielen puhuminen, erota EU:sta, ryhtyä oppositioon ja ruplatalouteen. Ei tarvisi enää teeskennellä ja hakemalla hakea hyviä puolia naapuruussuhteista, kun sellaisia ei tahdo enää olla.

    Äänestä

Joidenkin mielestä Tuomioja ei saisi sanoa sitä, minkä hän itse, Suomen hallitus ja Suomen kansa tuntee oikeaksi sanoa.

Supo -kortti on aika epätoivoinen veto jopa tällekkin palstalle.

Äänestä
  • Kukaan ei arvannut, kuinka ronski Tuomiojan takinkääntö oli, siitä viite Stasi-listan rikolliseen käyttöön lahtari-Supon toimesta. Vielä selviää, onko Tuomioja siellä .

    Äänestä

Heh-heh, ei Suomessa pidä valtaa SUPO niin kuin Venäjällä entinen KGB-sakki. Erehdyit vodkapäissäsi maasta, palaa kotiin!

Äänestä
  • Huomionarvoinen havainto! Suomessa ei todellakaan ulkopolitiikkaa määrää salainen poliisi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outo Tuomioja kirjoitti:

Tuomiojan takinkääntöä voidaan vain vasemmistossa ihmetellä, vasurista kokoomuksen pahimmmaksi valhepropagandiksi Ukraina-kysymyksessä !

Onko Tuomioja- ei Sorsa- se etsitty Stasi-listalainen ja Tuomioja yrittää kuitata kaiken nykyisellä Ukraina-roskalla ? Sorsan takia Stasi-lista ei ole Koiviston kassakaapissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu