Kyllä se vaan taitaa olla niin että suuret rakenteelliset muutokset kuntapuolella tulevat olemaan karua todellisuutta lähivuosina.Nykyinen Kuntamalli on liian rasittava valtiolle joka velkaantuu ja väestö vaan vähenee.
Jos nyt olet myymässä kiinteistöäsi Ähtärissä niin tiputa hintaa heti n.35% ja toivottavasti saat sen myytyä sillä jo n.5v.kuluttua se on arvoton eikä kelpaa enää edes vakuudeksi.
Karua mutta totta.
Jos nyt olet myymässä kiinteistöäsi Ähtärissä niin tiputa hintaa heti n.35% ja toivottavasti saat sen myytyä sillä jo n.5v.kuluttua se on arvoton eikä kelpaa enää edes vakuudeksi.
Karua mutta totta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Jos olet nyt myymässä, nosta hintaa 35% heti. Joku ostaa sen kuitenkin. Jonsei muu, niin ehkä kaupunki ;)
eiköhän sellin tonttia makseta vielä piiiiiiitttttkkkäääännn
juu rahaton kunta estää yrittäjyyttä ja esittää huonoa näivetys mallia päätöksillään. Kokoomus Johteista kuuluu olevan meininki
Peräti 75 asuntoa myyty v 2013 ja uutta myydään koko ajan. Alkuvuonna jopa pientä muuttovoittoa Ähtäriin. Ehkäpä hinta on sittenkin kohdallaan. Ehkä on tehty jotain oikeinkin.
Siispä aika outoa, vääristeltyä ja valheellista kirjoittelua tämän viestiketjun aloittajalta. Miksi pitää valehdella? Mikä on motiivisi?
Se on näkemykseni,ei siis valehtelua.5v päästä se sitten nähdään kuka on oikeassa,kuka väärässä?Nämä viestithän säilyy täällä kyllä.
http://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/muuttovoitto-vauhdittaa-asuntokauppaa-ahtarissa-1.1626422
Sinä se jaksat.Ei tarvii 5v odottaa kun on järkeä ja ymmärtää tietää asunnot olis nyt myytävä 1 tai 2 v päästä niitä ei huoli kuin perintätoimistot.
Peräti 75 asuntoa myyty !Pieni on prosentti jos kerran yli 200 asuntoa on yhtäaikaa myytävänä,haloo!
Ja muka muutto voittoinen,juopot pylkönmäeltä,viitasaarelta,multialta ym ovat tänne tulleet juopottelemaan kesäksi.syksyllä taas rysähtää ja kunnolla!
75 on 200:sta 37,50%
Höpö höpö olette ahteri sivuraiteella ja pahon
Kuka idiootti haluu ostaa talon Ähtäristä?
Kuka idiootti muuttaa Ähtäriin?