Tässä sisältö siitä äärioikeiston kokouksesta, jonka me kaikki joudumme maksamaan, halusimme, tai emme:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3182329/suomen-tunnetuin-kansainvalisen-oikeuden-asiantuntija-ripitti-oikeistoeliittia
Veroparatiisit suljettava, veropakolaisyritykset on laitettava verotukseen ja yhteiskuntavastuuseen.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3182329/suomen-tunnetuin-kansainvalisen-oikeuden-asiantuntija-ripitti-oikeistoeliittia
Veroparatiisit suljettava, veropakolaisyritykset on laitettava verotukseen ja yhteiskuntavastuuseen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eiköhän siellä ollut myös vasemmiston edustajia.
Kuuba on yksi veroparatiiseista, yhtiövero on nolla (kyllä vaan, nolla) uusille maahan tuleville yrityksille. Miten suljetaan Kuuba?
Lopettamalla kauppasaarto!
No sehän se sulkeekin Kuuban :)
Et mitään järkevää sanottavaa keksi?
PetosjytkyKokoomuksen Teekutsuliikkeen rukousaamiaispellet, ajavat vain pörssieliitin veropakolaisten etuja, Brittien äärikonservatiivien kainalossa - kansanpettureita, pettivät kaikki äänestäjänsä, yhtään lupausta eivät ole pitäneet, ei ole ollut tarkoituskaan, eivätkä koskaan tule pitämäänkään.
SoiniKataiset valehtelevat köyhälle kansalle päin naamaa.
Se kunnollinen perustulo, laittaisi Suomen talouden rattaat pyörimään ja kansa voisi keskittyä olennaisiin asioihin. Talous lähtee kasvuun, vain kun koko kansa on mukana.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3182300/lapsilisaleikkaus-vai-tuopin-hintaan-seitseman-senttia-lisaa
Järkevämpää talouspolitikkaa, on pienituloisten aseman parantaminen.
Vain ha:n kokoinen Sopu-teltta loisti poissaolollaan.
Asiantuntija Arhinmäki puuttui eliittipiiristä. Boolimalja oli liian pieni suurelle talousasiantuntijalle!