SDPn Rinne vaatii elvytysrahaa rakentamiseen. Näin SDP tukisi Virolaisia raksahessuja. Kaikkea Rinne vaatii rakentamiseen, joka on miehisten alojen tukea eli naiset sos.dem. puolue hylkää myös.
Rinne vaatii rahaa Viron raksamiehille
Erja1
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/103-01.htm Rinne on sosialisti ja sosialisoi meidän rahat koko maailmalle
Virolaisille kaikki lapsenlisiä myöten. Hyvä sossut.
Sitä se on, EU käskee ja jatkossa:
"Seuraavaksi maksat kriisimaiden työttömyyskorvaukset
Eurokriisin ja liittovaltiokehityksen seuraavana askeleena on siirtyä valtionvelkojen ja pankkien riskien yhteisvastuullistamisen jälkeen maiden välisiin suoriin tulonsiirtoihin. Käytännössä tämä tarkoittaa, että hyvin – tai vähiten huonoiten – pärjäävistä maista lähetetään riihikuivaa huonoimmin pärjääviin maihin...>"
http://jhuopainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/170676-seuraavaksi-maksat-kriisimaiden-tyottomyyskorvaukset
Rinne se kaataa hallituksen lämpimikseen, kun vaatii näitä ammattiliiton etuja kaikille.
Stubbi pistää Rinteen polvillaan anelemaan. Aleksanteri suuri kuohii SDP:n punukit.
Rinne sosialisoi köyhille ja Stubbi antaa rikkaille lisää.
TuppiSanterin ideologiaan kuuluu että oppivelvollisuutta ei jatketa vuodella, jotta työnantajilla riittää valinnanvaraa työttömien laumasta. Valtion työpaikkojen hävittäminenkään ei tuo säästöjä sillä valtiohan lopulta korvaukset maksaa ja jälkikäteen siitä seuraavan yhteiskunnallisen pahoinvoinnin. Rakennukset hajoavat hoidon puutteessa ja laivat uppoavat vartioinnin puutteessa kun väki on irtisanottu.