Svekkulit jaksaa kerskua Mannerheimilla ja muilla "merkkihenkilöillä", mutta onko yksikään svekko säätiö edes osallistunut Louhisaaren kunnostamiseen. Televisiossa näkyi pelkästään suomenkielisiä restauroimassa ja korjaamassa lähes viisisataa vuotta vanhaa kartanoa.
Louhisaari
2
112
Vastaukset
- stuuria
Net ovat palkollisia ja asiantuntijat ovat tietysti sivistyneitä ja koulutettuja mahdollisesti täysin ruotsinkielisiä ehkä jopa emämaastamme Sverigestä tänne pyydettyjä histuurioitsijoita..
- Anonyymi
Mitä tällainen Museoviraston tuhovimma tekee sitten turismille ! tai Kansallismuseon portaita tallaamaan. Mm. Seurasaari suljetaan, niin kiinnostava kun se on ollutkin kohteena. Ja ihan pääkaupunkiseudulla ! Louhisaarea tulee myös ikävä. Niin hyvin hoidettua kartanomiljöötä.
Ehkäpä Museovirasto perustaa seuraavaksi kenttätoimiston Punaisten ja Valkoisten yhteenotoista ? Täytyyhän Museoviraston jotenkin edes säilyttää suojatyöpaikkansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?904049- 262228
- 2002110
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell991840PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3861671- 1371276
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale971227Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321035Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72956Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78815