Vasemmiston erinomaiset vaali-ja galluptulokset jatkuu. Suurin nousija ja nyt viidenneksi suurin. Kun tekee hyvin ja parhaansa niin se riittää.
Siksi vasemmisto!
Siksi vasemmisto!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olisivat nyt hyvissä asemissa, mutta mokasivat. Lähtö ryömien Jykän persettä nuolemaan Hallitukseen ei unohdu!
Paremmassa asemassa kuin vuosiin. Hyvä ja selkärankainen toiminta toi vaalivoiton ja gallup suosion. Se ei ole unohtunut. Siksi vasemmisto!
hyväveli puolue tulee jatkamaan riistopolitiikkaansa vähintään samalla tasolla kuin nyt ja vasemmiston kannatus nousee vauhdilla ! . sdp ja kokoomus ovat pienituloiselle veronmaksajalle kirosanoja ! .
Kuten palstan vasuripaska haluaa... gallupit on galluppeja! Vai käänsikö vasuripaska TAAS takkinsa!
Jep ja vaaleissakin tuli massiivinen voitto..Kyllä kulkee ja ei ole ihme..
Kyllä kulkee ja kovaa ,suuntana oppositio ikuisiksi ajoiksi kukaan ei teitä enää riesaksenne ota olette siitä näytönne antaneet .
Jos kokoomus vetää hallitusta niin tokkopa me siellä ollaan. Kepu/demarivetoinen niin taas ollaan mukana. Tekemässä ja toimimassa,siksi vasemmisto.
Miksi ihmeessä sinne olisitte pyrkimässä kun entisetkin työt jäi puolitiehen . hheeh
Kaikki kynnyskysymykset läpi,siksi vasemmisto!