Helikopteri ammuttiin alas Ukrainassa: 14 sotilasta kuoli
http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/201405290134915_uk.shtml
Totuus:
http://www.youtube.com/watch?v=XACtGX9KSxE
Sama video, jossa helikopteri on siis ammuttu alas Syyriassa joskus kauan sitten.
Ja tällaista tietoa meille jaetaan totuutena!
http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/201405290134915_uk.shtml
Totuus:
http://www.youtube.com/watch?v=XACtGX9KSxE
Sama video, jossa helikopteri on siis ammuttu alas Syyriassa joskus kauan sitten.
Ja tällaista tietoa meille jaetaan totuutena!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Länsimedia ja Suomen valtamedia ovat aina valehdelleet. Huvittavaa on se että suuriosa suomalaisista uskoo tähän valheeseeen. Kaikki mitä Venäjä tekee on automaattisesti suomalaisten mielestä väärin ja rikollista. Kaikki mitä USA tekee on oikein, vaikka ydinpommilla räjäyttäisivät koko Syyrian maantasalle vapauden nimissä ja tätä Suomen valtamedia puolustaa. Muuten toinen asia joka alkaa pikkuhiljaa ärsyttää mediassa on seksuaalivähemmistöjen oikeuksien ylikorostaminen Suomessa.
Että HOMOT maksavat toimittajille pimeitä rahoja, ja toinen syy on se, että homot on pesiytyneet lehtien toimituksiin !!!
Muuten tätä ei enää käsitä !!!
Kuten CNN:n juontaja painottaa niin he eivät voi taata videon autenttisuutta. Jäikö tämä sinulta ymmärtämättä?
Olipa video aito tai ei niin eihän se kerro mitään itse uutisen luotettauudesta.
Pieleen meni hyvä yrityksenne :)
Pakkohan niiden oli niin sanoa, kun tiesivät, että totuus tulee ilmi kuitenkin. Ei jäänyt ymmärtämättä, mutta sinulta taisi nyt jäädä asian pointti tajuamatta!
Asia on nyt uutisoitu ja kansalle jää mieleen vaan se, että siellä pommitetaan helikoptereita alas. Et näköjään ymmärrä tätä länsimedian propagandan keinoja ollenkaan. Kaikki uppoaa ku ruottalainen suohon.
"siellä pommitetaan helikoptereita alas. "
Ja tämähän ne myös tekevät. Tuo video ei muuta asiaa miksikään. Et sitten ymmärtänyt tätä itse asian pointtia?
On aina valehdellut.