Lukekaa kepulaiset

>>>Yhdistävä piirre oli mm. (K-Linjan) kuuliainen suhtautuminen Viktor Vladimirovilta ja muilta Neuvostoliiton edustajilta saatuun opastukseen, kuten kirjassa avoimesti kerrotaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuollaiset toimet katsotaan "seppotiitisten" joukossa hyveeksi. Outoa asiassa vain on, että jotkut haluavat antaa kunnian noista K-linjan toimista ihan muille tahoille kuin mille se kuuluu, mutta toisaalta myös säilyttää sen kunnian K-linjalla.
He syyllistävät muita siitä, mitä K-linja teki ja samalla he kehuvat K-linjan erinomaisuutta.

Eikö siinä ole ristiriitaisuutta?
He syyttävät jopa maanpettureiksikin niitä, joille he haluavat antaa kunnian K-linjan toimista. Mutta toden totta, samalla K-Linja edustaa heidän mielestään suurta isänmaallisuutta. Mitenhän se niin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oma kertoo kirjoitti:

>>>Yhdistävä piirre oli mm. (K-Linjan) kuuliainen suhtautuminen Viktor Vladimirovilta ja muilta Neuvostoliiton edustajilta saatuun opastukseen, kuten kirjassa avoimesti kerrotaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu