Taas demareilta poliittinen virkanimitys
kiuru lauloi
1376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Halosen ukko nimitettiin professoriksi, Arajärvi ELÄKEIÄSSÄ VÄITELLYT
VANHUS JOLLA EI OLE URAA TOHTORINA YLIOPISTOSSA
Lipposen vaimo pääsi kansanedustajaksi naimalla Lipposen
samoin Matti Ahneen lastenhoitajavaimo pääsi SAK johtajaksi
ja Jutta Urpilainen ei ottanut edes miehensä sukunimeä
että voisi ratsastaa isänsä nimellä eduskuntaan ja ministeriksi
isä oli kansanedustaja
VIELÄ DEMARIT KYSYVÄT MIKSI HEITÄ INHOTAAN ei tehdä mitään
Suomen puolesta paitsi myyräntöitä
mutta virkanimityksiä omille ja sukulaisille
MYYRÄNTYÖDEMARIT JATKOA
tullaan näkemään että Halosen entinen rakastaja Erkki Tuomioja tulee kaikkein verisimmin
vastustamaan Ottawan sopimuksen purkamista, hän haluaa halvat ja edulliset puolustusaseet
pois suomalaisia suojaamasta.
Tositilanteessa Halosen Tuomiojan ja Kataisen puuhat maksetaan
suomalaisten sotialaiden verellä tositilanteessa.
Kuvottavaa sakkia Halonen, Tuomioja ja Katainen.
http://jussiniinisto.fi/index.php/2014/06/perussuomalaiset-tukee-kokoomusta-jalkavakimiinakysymyksessa/
Poliittinen päätös, jolla Suomi liittyi Ottawan sopimukseen 2012, oli sotilaallisia ja taloudellisia perusteita vailla oleva strateginen virhe, jota Perussuomalaiset eduskunnassa ainoana yksimielisenä ryhmänä äänestyksessä vastusti. Tositilanteessa tämä päätös maksaa suomalaista verta. Vastuu lepää raskaana silloisen tasavallan presidentin, hallituksen ja kaikkien sopimuksen puolesta äänestäneiden kansanedustajien päällä.
Demarihuijarit ovat palkansaajien, eläkeläisten ja lasten pahimpia vihollisia.
Kiuru on karkea ja raaka omaa etuaan ajava sosdem
Lipposten ja halosten jälkeen on aivan ihmeellistä että demarit vielä miettivät
miksi heitä vihataan.
http://yle.fi/uutiset/professori_ministeri_kiurun_erottamista_pitaisi_harkita/7301593
Professori: Ministeri Kiurun erottamista pitäisi harkita
Valtakunnallisen kouluviraston johtajanimitys herättää suurta hämmästystä yliopistopiireissä. Opetusministeri Krista Kiurun (sd.) esityksestä Porin yliopistokeskuksen johtaja Harri Peltoniemi valittiin virkaan. Oikeushistorian professori Jukka Kekkonen arvostelee valintaa rajusti.
Kiuru on varsin tyhmä, mutta en usko hänen ajavan omaa etuaan vaan on tehtävä niinkuin puolueen eliitti käskee.
Kiurun tämänpäiväinen lausunto virkaa hakeneen tohtotin pätevyydestä osoittaa selvästi, että hän ei itse ymmärrä sitä mitä hänen on käsketty sanoa asiassa.
Virkaa hakenut tohtori ei osaa hoitaa näin vaikeaa virkaa, siksi oli valittava tehtävään ”sopiva” joka on puoluetoimiston ohjattavissa.
Mihinkäs muuhun tommonen demaribroileri sitten pystyis.
'
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014061718418558_uu.shtml
miks punikkiämmät on niin tyhmiä?
Viimeiset kuusi vuotta kokoomus on nimittänyt omiaan valtion virkoihin, nyt kun demari teki sen, että valittiin paras kyseiseen virkaan, niin äärioikeistolaiset ovat heti pöydällä huutamassa.
Onkohan tässä edes kaikki mitä tulee vielä paljastumaan?
Kiuru muutti yksin viran kelpoisuusvaatimuksia kesken rekrytointiprosessin.
Todella mielenkiintoista nähdä miten tässä käykään.
Valeopo eroaa
Irstas demari Krista Kiuru jatkaa törkeilylinjaansa eri puolilta
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/70181-nimityskohu-yltyy-kansliapaallikko-valitsi-kummilapsensa-isan
Kaksi ministeri Krista Kiurun (sd.) johtaman opetusministeriön virkanimitystä on herättänyt närää kesäkuussa.
Kotimaa
Opetusministeriön kansliapäällikkö oli keskeisessä asemassa valmistelemassa virkanimitystä, jossa päädyttiin kansliapäällikön kummilapsen isän valintaan, kertoo Ilta-Sanomat.
– Jos hän on osallistunut nimitysasian käsittelyyn, voi olla aihetta arvioida, onko kummisuhde aiheuttanut esteellisyyden, sanoo hallinto-oikeuden professori Olli Mäenpää Ilta-Sanomille.
Demareilla ei ole mitään rotia, ei ole koskaan ollut, eikä koskaan tule olemaan mitään rotia poliittisessa toiminnassa. Taas kerran se nähtiin. "Omaa väkeä" vaan sullotaan kallispalkkaisiin virkoihin sen minkä ehditään, vaikka hakijoissa on myös aidosti päteviä ja kokenaita henkilötiä tarjolla. Jos oikein muistan, tähänkin tehtävävään oli 36 hakijaa.