VIDEO MAANTEIDEN KUSIPÄÄSTÄ

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014061418407605_uu.shtml

Siinäpä sitä varsinainen paskapää esittää liikennekäyttäytymistään.
Mielestäni Skodan rekisterinumero on turhaan peitetty koska se tulisi olla kaikkien nähtävillä, eikä ole millään lailla kiellettyä esittää.
16267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Poliisi käyttää SKODA AUTOJA !

Äänestä

Ei ole kuskilla kaikki kamarit lämpimänä, jos tahallaan yrittää rekan alle.

Äänestä

Entäs moottoripyöräilijä? Skodakuski varmaan pelästyi ja hiljensi sen takia.

Äänestä
  • Skodan kuljettaja teki vittuillessaan äkkijarrutuksen koska omasta mielestään oli syytön ja rekankuljettaja syyllinen..tälläkin kertaa..kuten aina kyrpiäisten mielestä.

    Äänestä

  • Tuskin. kirjoitti:

    Skodan kuljettaja teki vittuillessaan äkkijarrutuksen koska omasta mielestään oli syytön ja rekankuljettaja syyllinen..tälläkin kertaa..kuten aina kyrpiäisten mielestä.

    Joo, tavallinen valopää, rekka perässä, märkä tie ja idiootti iskee jarrut pohjaan.

    Äänestä

  • Motoristi näki, että Skoda tulee vauhdilla ja väistää oikealle, hänen katsannosta. Skoda kuski taas on " olen äärettömän kiireellinen ja yhteiskunnallisesti tärkeä henkilö ".

    Äänestä

Rekkakuski vois laittaa videon Youtubeenkin, siellä ei kukaan rekkareita peittele.

Äänestä
  • CIR-269

    Äänestä

  • w5v1pB kirjoitti:

    CIR-269

    Vai SIR-269?

    Äänestä

Samalla tavalla kaikki ohittajat niistää henkilöautojakin. Vittu kun luullaan ettei tilapäisesti saa ylittää nopeusrajoitusta ohituksen aikana. Niin minä ainakin teen että ajan sinne kauemmas, etten joudu jäämään kenenkään nokan alle. Hiljennän sitten siellä kauempana kun ei kukaan ole enää päälle ajamassa.

Äänestä

Selvää pässinlihaa.
Kuten näet 50% vastanneista ei näe Skodan kuljettajassa mitään vikaa.
Tämä rekisteri numero CIR 269 Skoda ei todella pidä päästä tuosta vain olan kohautuksella.
Aivoinvalidi ei hae omaakuolemaansa vaan yritää työntää sen muille.

Äänestä
  • Kenen auto tämä CIR 269 on?

    Äänestä

  • kunhan kysyn kirjoitti:

    Kenen auto tämä CIR 269 on?

    Haltija M.H. Lahti

    Äänestä

Kyllähän tuo on pientä verrattuna siihen mitä rekkakuskit töpeksii, että viitsiikin puukenkä vilmata.

Ei ne puukengäpellet mitään maanteiden ritareita ole ollut vuosikausiin, päinvastoin, täyspäiväisiä sählääjiä.

Äänestä

Ihan normikäytöstä, ei mitään ihmeellistä. Ei sitä torvea kannata koko ajan soitella ihan pienistä. Itsekkin ohittelen välillä oikealtakin puolelta, jos tilaa on vähääkään. Liikenne"törttöilyistäni" saisi ainakin parin tunnin extreme-koosteen.

Äänestä

Törkeä temppu, rekisteriä ei olisi tarvinnut peitää, kai poliisille on näytetty se no.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KATSO: kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014061418407605_uu.shtml

Siinäpä sitä varsinainen paskapää esittää liikennekäyttäytymistään.
Mielestäni Skodan rekisterinumero on turhaan peitetty koska se tulisi olla kaikkien nähtävillä, eikä ole millään lailla kiellettyä esittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu