Pääministeri vaihtunut ja saimme kansainvälisen tyypin. Nyt Alexander kovalla kiireellä korjaamaan kaikki ongelmat ja maahanmuuttoa niin kovaa edistät kuin vain pystyt. Luotan siihen ja toivon että vielä olisi valoa tunnelin päässä. Ja sanot niille asennevammaisille työnantajille että ulkomaalaisetkin ovat tervetulleita töihin.
Onko Stubb viimeinen toivomme?
trueG79
1659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Stubb puolustaa maahanmuuttoa ja monikulttuurisuutta/HS20100319SI1YO01oj7
Stubb on rasittava fasisti ja Eurooppalaisten kansojen surma.
Stubb on muodostanut käsityksensä "monikulttuurista" kv. seminaareissa, diplomaattikutsuilla ja lentokenttien businessloungeissa. Todennäköisesti hän ei ole koskaan vieraillut eurooppalaisten suurkaupunkien esikaupunkialueilla, eikä edes kotimaassaan Rastilassa tai Varissuolla - ainakaan iltayöstä.
Hei asennevammainen trueG79
Stubb tulee kokoomuksen linjan mukaisesti entisestään kurjistamaan työntekijöiden ja pienituloisten asemaa.
Mutiaiset vie sinunkin mahdollisen työpaikkasi.
Vai oletko jo sossun tuilla elävä?
No, haihattelija ainakin.
Stubbin valinta on viimeinen niitti tälle maalle, viimeinen vaihe jatkumossa joka käynnistyi aikoja sitten. Kauan sitten Kansallinen Kokoomus oli isänmaallinen puolue. Ensimmäinen merkki maanpetoksellisesta toiminnasta oli kokoomusnaisten tuki T. Haloselle. Sen jälkeen trendi on ollut selvä - maa myydään kunkin henkilökohtaisen edun vuoksi.
Asennevammaiset työnantajat? Suomessa on puoli miljoonaa työtöntä, sata tuhatta heistä on seurausta humanitaarisesta maahanmuutosta.
Vaikka eihän tämä sinua kiinnosta koska et ole suomalainen.
Humanitäärisistä syistä maahanmuuttajia on 8% koko maahanmuuttajien määrästä - noin 200 000 maahanmuuttajasta, siis noin 16 000 maahanmuuttajaa. Useat humanitaarisista syistä tulleet ovat lapsia. Niin että miten he olisivat voineet aiheuttaa sadan tuhannen suomalaisen työttömyyden?
Tosin koko keskustelu ei taida kuulua rasismipalstalle ollenkaan.
Pispalan Mette on kyllä todella sekaisin liekö dementiaa...
Tarkistapa lähteesi - laskitko ne mukaan joille on lahjoitettu kansalaisuus ja heidän perillisensä? Väestöliitosta löytyy hyvää dataa. Unohdit myös tärkeän pointin - tuon "humanitaarisista syistä" maahan päästetyn tai tuodun porukan vuotuiset kustannukset ovat varovasti arvioiden luokkaa 2 GEUR/vuosi. Sen vuoksi on julkisella sektorilla jouduttu leikkaamaan sieltä sun täältä, ja porukkaa pantu pitkin tietä. Se virkamiesarmeija joka on palkattu hyysäämään näitä tulijoita ei kuitenkaan ole niin suuri että näkyisi näissä luvuissa.
Pelkästään somaleja on tuo 16 000. Päälle tulevat kaikki muut karvakädet, mustat ja aasialaiset jne.. taitaa todellinen luku olla ainakin 50 000.
"jatkumo" on hieno sana. Ihme kun sitä ei ole sensuroitu.
Jaa ei kuulu rasismipalstalle? Miksi et kommentoinut sitä heti ketjun avaajalle, vaan vasta sitten kun jouduit vastaamaan typerästi faktojen puuttuessa?
Otetaan som-panssi viiden kimppu ja tökätään ne pääedellä peltoon, sitten vain ajellaan leikkuupuimurilla ja siat saavat ruokaa.
Osa jauhetuista som-pansseista lähetetään afrikkaan neegerien ravinnoksi sillä afrikan mustaturvat harrastavat muutenkin ihmissyöntiä.
ps. kuinkahan monta ihmissyöjää hyysärit ovat torttu märkänä hommanneet Suomeen elätettäväksi; varmaan monta.
https://www.youtube.com/watch?v=_JFkE-scDXs
https://www.youtube.com/watch?v=3aj4vZzP8Z0
https://www.google.fi/search?q=Eminem 2000&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IquiU6bqMernygP-iIDYBg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1440&bih=768#facrc=_&imgdii=_&imgrc=SBXOqXfAshBCbM:;0_OXCp2E2z4DQM;http://static1.purepeople.com/articles/8/57/25/8/@/421166-eminem-en-2000-637x0-3.jpg;http://www.purepeople.com/media/eminem-en-2000_m421166;637;965
https://www.youtube.com/watch?v=nGOhUPRzN00