Kupiolaisia häiriköitä

Liekö enempää missään, kuin esim. tämän palstan kirjoittajissa.

Pohdin kovasti syytä moiseen.

En löydä kuin yhden.

Sitä en sano.
3227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ole häirikkö hiljaa.

"Trolli on internet-slangisana, jolla tarkoitetaan viestiä tai henkilöä, jonka ensisijainen tarkoitus on ärsyttää ihmisiä, aiheuttaa ristiriitoja, turhien viestien kirjoittamista ja saada vastaukseksi fleimejä tai ennalta-arvattavia viestejä taikka peittää kirjoittajan puutteet käsiteltävänä olevan asian tuntemuksessa."

Äänestä

Itse ainakin luen tätä palstaa hauskojen kommenttien toivossa. Toki asiatekstitkin kiinnostaa, mutta ei minua haittaa jos joku on onnistunut vääntelemään ja kääntelemään asiasta hauskan jutun. Hymyhuulet suukon saavat! Peace!

Äänestä

Missä tai mikä on Kupio?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


En sano kirjoitti:

Liekö enempää missään, kuin esim. tämän palstan kirjoittajissa.

Pohdin kovasti syytä moiseen.

En löydä kuin yhden.

Sitä en sano.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu