Miksi homot ei voi luovuttaa

verta, onko siihen jokin painava syy?
8238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Koska foobikot on sitä mieltä, että homoverestä voi tarttua homorutto. Heteroverestähän sitä homoruttoa ei tietenkään voi tarttua, koska heteroveri ei voi sairastua homoruttoon.

Äänestä

Tarkotat varmaan homorutolla aidsia. Viimevuosituhannen puolella, eräässä television keskusteluohjelmassa lääkärit ja tutkijat totesivat, että aidsi syntyy homomiehen verille tulehtuneessä peräsuolessa. Siemennesteen ja ulosteen, sekä veren ja tulehdusbakteerien sotkusta. Tämä kyseinen keitos sitten leviää monella eri tavalla (esim. verta luovuttamalla)ja on tappanut varmaan satoja miljoonia, tänäkin vuonna siihen kuolee ellei peräti miljoonia.

Äänestä
  • Onneksi tuo kauhuskenario ei kuitenkaan pääse toteutumaan heteroiden peräsuolessa!

    Äänestä

Onko muuten olemassa homofoopikoita ? Todistaako sana mitään muuta kuin vähätellä jonkun mielipidettä jollakin tapaa.
Sanoisin että on keksitty haukkumasana kun perusteet puuttuvat. Odottaisin perusteluita itse asiaan.
Kysymyksessä oleva asia vaatinee paljon ja syvällistä itse tutkistelua mistä oikein on kysymys.
Onko kysymyksessä vain ja ainoastaan lihan himosta kaikessa yksinkertaisuudessaan ja toteuttamistavat ovat vähän kummallisia.
Mielestäni rakkaus on sotkettu himoon johon se ei kuulu.
Lentäminen kukasta kukkaan ei täytä rakkaudelle asetettavia vaatimuksia.
Monet asiat ovat kaikille vaikeita mutta jokainen voi varmasti muuttaa toiminta tapojaan sillä ovathan ne vain tekoja siinä missä muutkin teot.

Äänestä
  • Hauska ottaa välillä aikakone alleen välillä ja lueskella vanhoja viestejä. Osa viesteistä näyttää yllättävänkin vanhentuneilta. Hei vaan täältä tulevaisuudesta. Homoilla oli ensin 12 kk kielto ja sitten 4kk kielto. Seuraavaksi puhutaan 3 kk kiellosta. Veripalvelun testissä kysytään vain "onko sinulla ollut miespuolinen kumppani", naisethan ei kai lennä "kukkiin". Näin se maailma muuttuu Eskoseni.

    Äänestä

Luoja, miten olisi aids-testit ennen verenluovutusta, eikä verenluovutuksen kielto kaikilta homoilta ? Entä jos homo onkin neitsyt ja selibaatissa yms. ? En ymmärrä

Äänestä

Koska silloinhan homogeeni tarttuu!

Äänestä

https://www.tivi.fi/uutiset/amazon-sensuroi-valikoimaansa-suositussa-lomakohteessa-haluaa-noudattaa-paikallisia-lakeja/3beb813c-6105-4293-aec3-4e98040dc25c

Taas uutisoidaan täällä lännessä virheellisesti. Uutisessa sanotaan, että "homoseksuaalisuus on kiellettyä maassa".

Ei osata uutisoida oikein eikä tarkasti. Homoseksuaalisuus on rikos islamissa, ei maassa. Eli pitäisi siis sanoa, että islamistisissa maissa homoseksuaalisuus on rikos, josta usein saa kuolemanrangaistuksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vm,, kirjoitti:

verta, onko siihen jokin painava syy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu